Paski na ekranie

Witam …

Mam duży problem i się z nim długo meczę , więc zacznę od razu .

Czasami przy włączeniu komputera wyskakiwały mi jakieś czerwone paski i poziome , pionowe .

A jeszcze wcześniej Blue screen a teraz blue nie ma a pozostały czerwone paski i czasami są czasami nie

i karta zanika tzn. nie widzi jej komputer a nieraz ją widzi nie mam pojęcia czym to jest zrobione :shock: .

Mój Sprzęt to :

Procesor : Intel Core 2 Quad 2.50 GHz

Ram: 2GB x2 Kingstona

Grafa: Nvidia 9800GTX + najnowsze stery

Komputer był w serwisie format zwróciłem im uwagę na kartę graf. Aby jej się

przyjrzeli ale niby jest w porządku :expressionless:

![-o<

Na początek zmień tytuł bo zaraz jakiś modek wpadnie :wink:

Następnie podaj jaki masz zasilacz i opisz dokładnie gdzie pojawiają się te paski (może pojawiają się już przed załadowaniem się systemu?)

Sprawdź “paski” na innym monitorze (może też wina kabla?).

Na moje oko karta grafiki się pali. Sprawdź czy chłodzenie dobrze działa, jeśli masz możliwość to sprawdź też jej temperaturę. A serwisantom z reguły nie wierze - kiedyś stwierdzili że zasilacz u wujka jest do wymiany i będzie to kosztowało ok. 250 zł ( !!

Kable wszystkie są w porządku ponieważ mam jeszcze osobny kabel do TV i to samo …

A co do zasilacza to corsair TX 650 W

Paski w tym samym miejscu od razu po włączeniu kompa . możliwe że od przegrzania wczoraj mogłem na niej jaja smażyć

Dodane 18.03.2011 (Pt) 10:33

ale chłodzenie mam dobre … nie grzał się wcześniej ; / …

Już nie mam siły do tego Pc :oops:

Z tym, ze oni stwierdzili ze zasilacz jest całkowicie niesprawny i nie włącza się. Pomijam fakt, ze działa już 5 rok…

Mam nadzieje że żartujesz? Chyba nie myślisz, ze miałem na myśli ogień w obudowie? :stuck_out_tongue: Dokładnie to miałem na myśli :wink:

W obudowie zbiera się kurz i każdy system chłodzenia powietrzem traci przez to na sprawności.

Degradacji mogła ulec pasta termoprzewodząca etc etc etc. Zresztą wysokie temperatury nie zabiją sprzętu od razu tylko powodują jego powolną degradacje.

Zmień grafikę i sprawdź czy jest to samo. Może to być wina również innych podzespołów (np. zbyt ostro ustawionych pamięci).

Nie raz inaczej nie można przekonać klienta do wymiany, chociaż nie popieram tej praktyki. “Klient nasz Pan”. Gorzej jak potem przychodzi z pretensjami bo “on ma gwarancje” :wink:

Mam nadzieje że zauważyłeś ironie. :stuck_out_tongue: Na forum (i nie tylko) trzeba wyrażać się jasno i konkretnie. Tu nie chodzi o to żeby ktoś się domyślał czegoś. Rzeczy nazywamy konkretnie.

A co do ognia w obudowie - to nie jest tak, że to nie występuje. Na moim starym ECSie po podłączeniu zewnętrznych portów USB ich kontroler stanął w płomieniach. Płyta działa do dziś :biggrin: Niestety, USB tylko przez zewnętrzny układ.

Podaj napięcia i temperatury z BIOSu.Sprawdź czy na płycie nie ma napuchniętych kondensatorów.

McDracullo - gdzieś czytałem o pożarze całego domu po spięciu w zasilaczu :wink: A jeśli chcesz się już czepiać “jasności” to nie widziałem jeszcze żywego ognia, jakoś żaden nie przejawiał oznak życia :stuck_out_tongue:

Tak czy siak, nie zważając już na słownictwo, chyba oboje się zgadzamy co do przyczyny :slight_smile:

A to zdaje się rozwiązywać sprawę.

CorelKG , Proszę o konkretne zatytułowanie wątku, oraz dostosowanie posta do wymogów zawartych w temacie:

viewtopic.php?f=16&t=394978

Zignorowanie prośby topic :arrow: Śmietnik.