Paski na monitorze matryca pada?

Czyli jest to do naprawy ?

Wszystko jest do naprawy, ale nie wszystko się opłaca naprawiać.
Twój monitor jest nowy, czy nie ma już gwarancji? Ile za niego dawałeś? Bo z tego co na szybko widzę, to wartość, chyba, tego modelu ~2000?

No zdziwiłbyś się. Na tubie masz masę poradników, jak masz trochę smykałki to sporo sprzętów można sobie samemu naprawić. Myślisz że ludziska głupie i zaraz do elektro-śmieci wywalają by z jęzorem na wierzchu lecieć po nowe?
Marcin_445 możliwe że to jakaś popierdółka a wpływająca na całość (skoro problem nie jest stały), tyle że telepatycznie to niestety nie ma gwarancji że ktoś ogarnie co kryje wnętrze.

i miałeś monitor za 2K, teraz warty z 1000zł i pada i naprawiasz za ile? ~200-300 zł. To masz znowu monitor za 1200. Tylko kto potrafi.
Nie ma serwisów takiego "starego"3-letniego zepsutego sprzętu. Telefony tylko naprawiają.

Gwarancja na monitor parę dni temu wygasła xd już nie pamiętam ale jak kupiłem go to coś 2399

Taki monitor warto naprawiać, o ile to nie ta zakrzywiona matryca. :wink: Nieś do serwisu i czekaj na rachunek.

Pytanie czy ta usterka monitora ma wpływ na restartowanie komputera podczas grania ?

Nie ma, a może jak pisałem, jednak coś z kartą?
Uszkodzona karta graficzna potrafi załatwić inne podzespoły

Wygląda albo na uwalone kondensatory w zasilaniu, albo na zimne luty. W obu przypadkach da się pewnie ogarnąć w sensownej cenie.

Nie. Jeśli paski występują jedynie po włączeniu komputera to może być objaw uszkodzonej pamięci w karcie GFX, lub komputerze. Sugeruje odpalić memtes, FurMark i zobaczyć czy coś się nie wywala.

Testy już robiłem memtest każda kość osobno zero błędów , to samo programem fur Mark testowałem 2h wszytko ok.