Paski na monitorze po włączeniu

Witam dziś włączyłem komputer i pojawiły się takie pasy jak w załączniku. Wcześniej też się pojawiały ale komputer startował po chwili normalnie albo po restarcie ale działał a teraz nie działa. Chętnie kupiłbym nowy ale kryptowalutowe dranie znsizczyły rynek i chciałbym by ten pc wystarczył do premiery nowych kart graficznych.

Amd fx4100, gt640, 8 gb ram,
windows 7

20180207_100234

Nikt nic nie pomoże?

Wygląda to na uwaloną kartę graficzną, ale nie chcę wydawać werdyktu nie sprawdzając jej uprzednio gdzie indziej. Kryptowaluty dotknęły głównie karty pokroju GTX 1060 wzwyż. GTX 1050Ti poszedł w górę trochę mniej - średnio 100 zł, a GTX 1050 specjalnie się nie zmienił.

Właśnie mi zależało na GTX1060, chociaż 1050Ti to i tak wzrost mocy o jakieś miliard procent względem tego co miałem teraz (GT640). Wymieniłbym samą grafikę ale szkoda mi pieniędzy na pakowanie GTX650Ti do tego komputera. No i musiałbym wziąć teraz 8gb a nie planowane 16gb bo oczywiście kryzys na rynku. A takie pytanie - nowy GTX1050Ti 4gb, GTX1060 3gb (będzie trudno znaleźć) czy GTX970 (też trudno znaleźć). Najchętniej brałbym 1050ti bo łatwo dostępna ale z drugiej strony tamte dwie są mocniejsze. Procesorem pewnie będzie i3 8100. A w najgorszym wypadku ktoś z mojej rodziny postanowi naprawić aktualny PC… I wsadzi GT730 czy inny złom.

Jeżeli masz możliwość to wsadź cokolwiek i przeczekaj wariacje na rynku. Ew. Kup teraz ten procesor, mobo, RAM i działaj na razie na integrze. Czy to integrze z Intela czy integrze z AMD APU. Bodaj powinny teraz wychodzić.