Paski na monitorze po włączeniu

(Togzyk) #1

Witam dziś włączyłem komputer i pojawiły się takie pasy jak w załączniku. Wcześniej też się pojawiały ale komputer startował po chwili normalnie albo po restarcie ale działał a teraz nie działa. Chętnie kupiłbym nowy ale kryptowalutowe dranie znsizczyły rynek i chciałbym by ten pc wystarczył do premiery nowych kart graficznych.

Amd fx4100, gt640, 8 gb ram,
windows 7

(Togzyk) #2

Nikt nic nie pomoże?

(LORDEK) #3

Wygląda to na uwaloną kartę graficzną, ale nie chcę wydawać werdyktu nie sprawdzając jej uprzednio gdzie indziej. Kryptowaluty dotknęły głównie karty pokroju GTX 1060 wzwyż. GTX 1050Ti poszedł w górę trochę mniej - średnio 100 zł, a GTX 1050 specjalnie się nie zmienił.

(Togzyk) #4

Właśnie mi zależało na GTX1060, chociaż 1050Ti to i tak wzrost mocy o jakieś miliard procent względem tego co miałem teraz (GT640). Wymieniłbym samą grafikę ale szkoda mi pieniędzy na pakowanie GTX650Ti do tego komputera. No i musiałbym wziąć teraz 8gb a nie planowane 16gb bo oczywiście kryzys na rynku. A takie pytanie - nowy GTX1050Ti 4gb, GTX1060 3gb (będzie trudno znaleźć) czy GTX970 (też trudno znaleźć). Najchętniej brałbym 1050ti bo łatwo dostępna ale z drugiej strony tamte dwie są mocniejsze. Procesorem pewnie będzie i3 8100. A w najgorszym wypadku ktoś z mojej rodziny postanowi naprawić aktualny PC… I wsadzi GT730 czy inny złom.

(LORDEK) #5

Jeżeli masz możliwość to wsadź cokolwiek i przeczekaj wariacje na rynku. Ew. Kup teraz ten procesor, mobo, RAM i działaj na razie na integrze. Czy to integrze z Intela czy integrze z AMD APU. Bodaj powinny teraz wychodzić.