Paski na monitorze podczas gry

Gdy włączę jakąś grę np. Minecraft albo world of tanks to w miejscach gdzie jest ciemno bo w tedy najlepiej widać paski na ekranie, nie wiem czym to jest spowodowane, ale gdy w minecrafcie włączę synchronizację pionową to znikają
Karta graficzna GTX 1660
Monitor Samsung Syncmaster p2350

Podaj pełną specyfikację komputera.

Ryzen 5 3600
Gtx 1660
Hyperx fury 16gb DDR4 3200mhz
Gigabyte b450 aorus elite
Bequiet 500w

Pokaż zrzutem ekranu

Problem jest taki że na zrzucie ekranu tego nie widać

a na TV podpiętym zamiast monitora?

Jak podepne pod tv to nie ma

To monitor pada mocium Panie :wink:

A da się to jakoś naprawić?

Bo jak włączam synchronizacje pionowa w niektórych grach to znikają

Tego nie powiem, ale paski na monitorze i brak na TV wskazują na problem ze sprzętem. Pytanie tylko czemu synchronizacja jakby pomagała? Poczekaj, może ktoś wie.

Zrób zdjęcie tej anomalii. Samo występowanie pasków nic nie mówi, bo to zarówno może być problem sprzętowy jak i programowy. Sprzęt masz nowy więc problem sprzętowy po stronie samej jednostki centralnej jest mało prawdopodobny - zwłaszcza, że problem jest tylko na jednym z ekranów. Kabel? Padający ekran? Gniazdo w ekranie? Ewentualnie z jakiegoś powodu dobierana jest zła rozdzielczość lub odświeżanie. Jak podłączasz monitor? Kablem HDMI/DP czy używasz jakichś adapterów?

Zdjęcia nie dam rady zrobić bo kamera ich nie łapie, wyglądają tak jakby ekran się odświeżał, a jeśli chodzi o kabel to mam dwustronny vga i do komputera mam converter na hdmi, a w minecraft zauważyłem że kreski się włączają jedynie jak się wyłączy limit klatek, a jak się ustawi nawet do 255 nie ma pasków…

Hej,

A TV podłączałeś bezpośrednio, z pominięciem konwertera? Bo skoro korzystasz z konwertera to podejrzenie pada na niego właśnie. Jak wymuszasz synchronizację klatek, to po prostu mniej klatek konwerter musi przerobić na format cyfrowy. Tutaj szukałbym źródła problemu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Do tv podpisałem dwustronnym hdmi, a w pc mam converer, już dwa testowałem i na obu są paski

Ale co dwa testowałeś? Konwertery? Takie same czy różne?

Dwa konwertery, jeden z display port na vga a drugi z hdmi na vga

A jesteś w stanie napisać, co to dokładnie za konwertery? Jaki producent i model?