Paski na monitorze

(Marcin Polo) #1

Witam!

Podczas gry w Cs na wyświetlaczu pojawiły mi się dziwne paski, które zmieniają się kiedy "nacisnę na laptopa" niezależnie w którym miejscu:)

Odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem nowe, lecz to nie pomaga.

Licze na pomoc!:stuck_out_tongue:

Paski wyglądają o tak:)

(igrek) #2

Możliwe ze uszkodzona jest taśma od matrycy ewentualnie grafika

(Marcin Polo) #3

Dzisiaj zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Gdy lekko docisnę obudowę w dolnej części i nacisnę PPM i "odśwież", obraz staję się normalny. Gdy zmienię pozycje laptopa, znowu jest zniekształcony. Dodam jeszcze że mój model to Acer TravelMate 4501WLMi

(igrek) #4

Raczej taśma

(Michal Kolatek) #5

Jak znika od nacisku to najprędzej wina wysuwającej się taśmy, podepnij zew monitor jak wyświetli te paski, jak ich nie będzie to grafikę można wykluczyć.

(Marcin Polo) #6

Pewnie to wina grafiki. Laptopa rozłożyłem calutkiego, wszystko podociskałem a paski występują nadal. Sprawdzałem także na monitorze zew. Paski były na obydwu wyświetlaczach.

(Michal Kolatek) #7

Jak artefakty masz na obu to wymiana grafiki zostaje, lub BGA Reballing wygrzewanie na airjet zmiana GPU/pamięci, domowymi sposobami jak grafika jest w jakimś porcie typu MXM możesz ją wsadzić do piekarnika na trzy zdrowaśki :wink:

http://www.portal24h.pl/forum/jak-piekl ... 17639.html

(Marcin Polo) #8

To zaraz trochę popieczemy. Wrzucę fotki a ktoś z was pomoże mi wyjąć kartę graficzną:slight_smile: Wiem że nie jest zintegrowana (ATI RADEON 9700) :slight_smile: