Paski na monitorze

Witam. Wczoraj przewrócił mi się monitor (płaski), nie wiem dokładnie jaki bo pisze z pracy a nie pamietam, wiem ze samsunga za 600 zł w media markt. No i powstały takie paski z prawej strony. Nie ma żadnego pęknięcia z przodu bo rano zobaczyłem, ale nie miałem czasu bo zaspałem trochę. Da się to jakoś naprawić? proszę o pomoc. po pracy będę kombinował.

d0nq , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Już poprawiłem. Pomoże ktoś? bo się nie znam na tym.

Jak go zepsułeś, to go do serwisu zanieś…

a jest sens zanosić do serwisu?.. A takie paski to z jakiego powodu wyskoczyły…? Lekko się przewrócił… Wiem, że najprościej napisać “idz do serwisu, kup sobie nowy…”

Dodane 22.11.2011 (Wt) 20:17

a jak zwężyc ekran bo to juz nie są paski tylko ekran jest z prawej strony na 2/5 biały… no i pare pasków kolorowych. masakra , może go rozkręcic i młotkiem puknąć ?

Puknij jasne, tylko tak z przyłożenia… A tak poważnie to wygląda mi to na mechaniczne uszkodzenie matrycy, które nie zawsze musi być widoczne w postaci np. pęknięcia. Można poszukać matrycy do konkretnego modelu, ale nie sądzę, żeby to było opłacalne…

pukniecie młotkie spowoduje, wyświetlenie większej ilości

kolorowych pasków na ekranie… :smiley:

wymiana matrycy jest nie opłacalna, jeśli jest jeszcze gwarancja

to daj na gware, z reguły jest 3lata, choć samsung to żydy

to mogli dać mniej…ewentualnie zgłoś sie do jakiegoś wróżbity…

no nic. Trzeba podziękować za dwie ostatnie wypowiedzi choć tego się spodziewałem… no nic, teraz myślę, że przeznaczę przy wypłacie na nowy tak z 300zł, znacie jakiś dobry model w tej cenie? tego co mi siadł to samsung b1930n, nawet fajny. szkoda szkoda. A gwarancje gdzieś posiałem, kupowałem go chyba z rok temu. …Jakiś solidny w tej cenie?