Paski na monitorze

(Kowja) #1

Witam. Wczoraj przewrócił mi się monitor (płaski), nie wiem dokładnie jaki bo pisze z pracy a nie pamietam, wiem ze samsunga za 600 zł w media markt. No i powstały takie paski z prawej strony. Nie ma żadnego pęknięcia z przodu bo rano zobaczyłem, ale nie miałem czasu bo zaspałem trochę. Da się to jakoś naprawić? proszę o pomoc. po pracy będę kombinował.

d0nq , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(Kowja) #3

Już poprawiłem. Pomoże ktoś? bo się nie znam na tym.

(jarekm26) #4

Jak go zepsułeś, to go do serwisu zanieś...

(Kowja) #5

a jest sens zanosić do serwisu?... A takie paski to z jakiego powodu wyskoczyły..? Lekko się przewrócił.. Wiem, że najprościej napisać "idz do serwisu, kup sobie nowy.."

-- Dodane 22.11.2011 (Wt) 20:17 --

a jak zwężyc ekran bo to juz nie są paski tylko ekran jest z prawej strony na 2/5 biały.... no i pare pasków kolorowych. masakra , może go rozkręcic i młotkiem puknąć ?

(Piter9713) #6

Puknij jasne, tylko tak z przyłożenia... A tak poważnie to wygląda mi to na mechaniczne uszkodzenie matrycy, które nie zawsze musi być widoczne w postaci np. pęknięcia. Można poszukać matrycy do konkretnego modelu, ale nie sądzę, żeby to było opłacalne....

(jarekm26) #7

pukniecie młotkie spowoduje, wyświetlenie większej ilości

kolorowych pasków na ekranie... :smiley:

wymiana matrycy jest nie opłacalna, jeśli jest jeszcze gwarancja

to daj na gware, z reguły jest 3lata, choć samsung to żydy

to mogli dać mniej...ewentualnie zgłoś sie do jakiegoś wróżbity...

(Kowja) #8

no nic. Trzeba podziękować za dwie ostatnie wypowiedzi choć tego się spodziewałem... no nic, teraz myślę, że przeznaczę przy wypłacie na nowy tak z 300zł, znacie jakiś dobry model w tej cenie? tego co mi siadł to samsung b1930n, nawet fajny. szkoda szkoda. A gwarancje gdzieś posiałem, kupowałem go chyba z rok temu. ...Jakiś solidny w tej cenie?