Paskujący obraz w laptopie hp pavillon Dv6000

Witam wszystkich. Posiadam laptopa hp pavillon dv6000 i mam problem z obrazem. Jak odpale laptopa to pokazują się kolorowe kreski na całym obrazie. Próbowałem z ramami czyli wyjąłem kość ram i włożyłem do innego laptopa i nie pokazywało się nic czarny ekran. ta kość ma 2 Gb. Jak w tym drugim laptopie wyświetlił się czarny ekran to dołożyłem jeszcze 512 ram do tych 2 Gb odpalił ekran i pokazywało 2,5 Gb ram ale ekran tak lekko mrugał. Więc przełożyłem z powrotem te ramy 2 Gb z powrotem do laptopa hp pavillon i się ekran odpalił ale jak lapka wyłączyłem na pół godziny to znów te paski się pokazały. I jeszcze jak włożyłem do lapka te ramy 512 Kb od tego drugiego lapka to laptop hp pvillon zaraz odpalił. i zastanawiam się właśnie czy to na pewno ta kość ram 2Gb coś szwankuje czy może coś innego. Te ramy 2 Gb są z firmy samsung proszę o pomoc bo nie wiem czy mam ramy kupić czy coś innego poszło

Hej,

Na początek w laptopie sprawdź pamięć RAM przy pomocy programu MemTest bądź Windows Memory Diagnostic, jeśli korzystasz z systemu Windows 7. Niestety bardzo prawdopodobne, że paski są oznaką uszkodzenia karty graficznej komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

a skąd będę wiedział przez ten program czy ramy są niedobre

Pozycje podświetlone na czerwono oznaczają błędy http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0c/Memtest86%2B_2-errors-found.jpg (w sekcji Errors jst podana ilość błędów).