"Password disabled !" Komunikat po wlaczeniu pc

Nic z tego… A tym zworkiem mam jeszcze pytanie czy ma to jakieś znaczenie w którą stronę ten zworek wepnę do pinów w płycie?

Nie ma znaczenia. Powiedz jeszcze jaki jest stan na teraz? Czy możesz wejść do BIOSu przez klawisz Delete?

nie, mam ten komunikat tylko “Password disabled !!!”

Wobec tego BIOS lub płyta główna jest uszkodzona. Nie lubię odsyłać do serwisu, ale tutaj tak to wygląda.
Zapomniałem spytać czy w czasie gdy widzisz ten nieszczęsny napis próbowałeś naciskać klawisze Enter oraz Esc? Lub w ogóle jakiekolwiek? Dobrze tez byłoby użyć klawiatury z wtykiem PS2. Głośno myślę! Sorry!

2 polubienia

Tak próbowałem naciskać WSZYSTKIE klawisze po kolei, ale nic nie reagowały. Mam klawiaturę bez przewodową i pożyczyłem na chwilę od sąsiada przewodową i to samo było.

edit: No nie próbowałem, ale też wątpię, że ktoś taką posiada… To już stare wejście i już prawie nikt nie używa. No ale jeszcze zobaczę czy rzeczywiście nikt takiej nie ma. Jak coś to dam znać :wink:
Osiągnąłem jakiś limit odpowiedzi w tym temacie i muszę odczekać chyba 17h, więc to idealny czas na poszukanie takiej klawiatury :smiley: Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to będę widział odpowiedzi, jak narazie nic nie zrobie.

Tak, ale chodzi mi o klawiaturę przewodową z okrągłym, fioletowym wtykiem PS2. Klawiatura USB może nie działać w tym przypadku, a bezprzewodowa w ogóle.

1 polubienie

To ogólnie wygląda na uszkodzony BIOS (może da się przeflashować), lub płytę główną - jakby fragment komunikatu:

Jestem ponownie. Oczywiście wyjęcie baterii na 24h nic nie dało. Ciągle ten sam komunikat. Sam już odkryłem, że mam uszkodzony bios tak jak napisał @up. Poszperałem po internecie jak zainstalować od nowa taki bios i potrzebuje jakiegoś programatora czy czegoś tam. Szukałem też jak uruchomić taki komputer z uszkodzonym biosem i okazało się, że się da jeżeli moja płyta główna posiada tzw. dual bios i prawdopodobnie moja płyta tak ma, jest nazwane B_BIOS i M_BIOS tylko już nie znalazłem jak uruchomić ten drugi bios i może ktoś ma pomysł?

Właśnie, rzecz w tym, że owo uruchomienie drugiego BIOSu powinno nastąpić samoczynnie, w chwili wykrycia przez BIOS zapasowy, że BIOS główny uległ uszkodzeniu i to bez żadnej “ręcznej” procedury, a to u Ciebie nie następuje.

U mnie piszą coś innego :smiley:
To jest jakby ręcznie uruchomienie tego biosu i też wiem, że powinno się uruchomić automatycznie

No cóż, tylko działać! Powodzenia, może się uda?

No trochę mi zajęło i POSZLO!!! No wow
Wystartował system i chyba jest wszystko dobrze

Tylko co teraz mam zrobić? Bo restartować komputer to chyba zły pomysł, może zainstalować nowy bios?

Nie, nie! Nic nie instaluj! Spokojnie, normalnie zrestartuj komputer.

Dobra to dziękuje wszystkim za pomoc, nawet nie wiecie jak ja się cieszę :smiley:
To dla mnie wiele znaczy, życzę wszystkim wszystkiego najlepszego.

Może warto dodać dla wykorzystania przez użytkowników link, bo to był ciekawy temat: http://forum.pclab.pl/topic/832280-DUAL-bios-na-płycie-GB/
Jeśli to nie ten link, to mnie popraw!

A w/g producenta?

GIGABYTE DualBIOS™ jest opatentowaną technologią, która automatycznie odzyskuje dane z BIOS’u w sytuacji, gdy zostanie on uszkodzony. 2 fizyczne kości BIOS’u zapewniają podwójne zabezpieczenie przed utratą najważniejszych danych. Proces przywracania BIOs’u nie wymaga przy tym żadnej ingerencji użytkownika.

W tym konkretnym przypadku okazało się, że wymaga (i to poważnej) ingerencji użytkownika. Gratuluję @ “xdarkvegance”!

Tak to byl ten link :wink:
I jeszcze raz dziekuje :slight_smile: