Password Manager

Chrome proponuje za mało rubryk do wypełniania.
Rejestracja

A czy „Bitwarden” ma taką opcję?

W tożsamościach ma:

Informacje o elemencie

  • Rodzaj

  • Nazwa

  • Tytuł

  • Imię

  • Drugie imię

  • Nazwisko

  • Nazwa użytkownika

  • Firma

  • Numer PESEL

  • Numer paszportu

  • Numer prawa jazdy

  • Adres e-mail

  • Telefon

  • Adres 1

  • Adres 2

  • Adres 3

  • Miasto

  • Województwo

  • Kod pocztowy

  • Kraj

Brakuje więc pola na hasło / powtórzenie hasła / lepszego wykrywania “Adres 1/2/3” (apteka chce cyfry lokalu/domu osobno). Pewnie takie coś spowoduje że programy głupieją:

  • id="ulica" - jak nie mają w bazie tłumaczenia na street

  • id="nrmieszk" - raczej nie wpadł na to programista do auto-formularzy

  • id="nrdomu" - raczej nie wpadł na to programista do auto-formularzy

Pewnie też nie wyłapie że adres ma opcjonalnie wklejać - apteka go nie wymaga aż do pierwszego zamówienia pewnie.

Ja was nie ogarniam czemu sobie nie zainstalujecie keepassa jedyna weryfikacja to hasło do zaszyfrowanego kontenera aby je odblokwać działa tak samo a nawet szybciej :slight_smile:

I dane trzymacie lokalnie u siebie a nie gdzieś w pizdu w chmurze u obcej osoby nie wiedzącej czy trzymie gdzieś tajnie kopie kluczy waszych… bo jak raz wycieknie to porządnie

A czy keepass ma możliwość wypełnić taki formularz rejestracyjny?
Imię i nr domu w innych rubrykach.

Ile ty kont rejestrujesz non-stop i swoje dane rozsyłasz po stronach che takiego udogodnienia szukasz.
To ma być program do przechowywania danych do logowania a nie do wypełniania CV.

Ale w sumie z drugiej strony można by wklepać dane w nową rubrykę i ręczne wybierać co ma wklepać… taki schowek pół-automatyczny z prywatnymi danymi.

A ulica i nr domu, powinny być oddzielnie.

Bitwarden trzyma w chmurze MS (Azure). Gdybym był foliarzem, postawiłbym serwer Bitwardena w swojej serwerowni.

Nie może trzymać kopii, bo jej nie dostaje. Klucz zostaje na moich sprzętach. Dostawca usługi ma jedynie zaszyfrowaną bazę danych.

tak i ty wierzyć we wszystko na papierze…
Jak to było z jakaś chmurą co była stricke top-sekret a po 2 latach jakaś awaria i nagle pokazały sie pliki w folderze które miały być wieczyście usunięte dawno temu.

Bazę mogę trzymać gdziekolwiek (Google Drive, Dropbox, pendrive, skrzynka pocztowa). Bez klucza jest bezużyteczna. A odszyfrowanie jej jest aktualnie niemożliwe. Niech wycieka, to dla mnie żaden problem.

@Tomciu2015

Co do rejestracyjnych danych nie da sie zrobić automatycznego formularza bo każda rejestracja ma niemal kompletnie inne pola do uzupełnania nawet zip code niektóry chcą razem np 43-300 a w innych osobno 43 / 300 podobnie z ulicą i imieniem i nazwiskiem.

Ale można wpisać wszystko rozpisać na osobne klucze i potem tylko przekopiować w dane pole to co cie interesuje albo odpalić tryb auto-uzupełniana i wybrać adress który ma przyklepać m.in telefon czy nr telefonu.

Jak kliknę na pierwszej rubryce do wypełnienia „Bitwarden” wypełnił dobrze,
tylko ulicę i nr domu wpisał razem.
Chrome również podobnie sobie poradził, do polskiego sklepu
i niemieckiej apteki.

Wybierasz rubrykę wklepujesz globalny skrót i pyta cie jaką opcje wklepać.

Od jakiego to programu?

KeyPass tyle że nie wklepuje raczej automatycznie a zaoszczędzenie wklikwania 2-8 klawiszy co pole.

Keeypass za każdym restartem nie pamięta swojego hasła

Mam wypełnioną aptekę ale nic się nie pojawia w rubrykach do logowania.

dopiero jak kliknę na to niebieskie pole to wpisze dane
i nie zaczeka na moją zgodę tylko się zaloguje.

Używanie skrótu Ctrl+V nic nie uruchamia.

Password Depot w wersji 4-6 umiał robić pasek nad przeglądarką kiedyś używałem ale od wersji 7 stara licencja nie pozwalała mi zrobić wersji portable programu i dodatkowo chyba cały kontener przez brak pliku jako dodatek do hasła stał się dla mnie bezużyteczny.

(ten niebieski i przypadkowo po niemiecku)

Wada to zamknięte źródła i do 20 haseł dla darmowej wersji (chyba wydanie 8 odblokowało 20 haseł bez licencji)

Może podobny ma keypass zamiast wielkiego okienka.

Ja tam na razie, żadnych zalet Keeypass’a nie widzę oprócz tego,
że Database.kdbx umieszczona jest na komputerze.

KeePass ma dużo więcej możliwości ustawień i konfiguracji dodatkowo jest bezpieczniejszy…
Tylko trzeba go ustawić po ludzku…
Dodatkowo ma mase pluginów dzięki czemu można go zintegrować z innymi aplikacjami oraz dodać więcej możliwości. https://keepass.info/plugins.html

Co do hasła to keepass będzie sie pytał bo jak ma sie nie pytać o hasło skoro zamykasz zaszyfrowany plik(kontener z hasłami) choć w opcjach można ustawić aby pamiętał na komputerze a nawet przypisać baze do danego konta systemowego (ale nie polecam jak ktoś nie robi/umie porządnie kopi zapasowej systemu).

Filmik


Za 1 razem z menu kontestowego daje aby sie zalogował
za 2 razem używam skrótu, który sam rozpoznaje program/strone i wpisuje na niej poprawne dane.

Keepass to taki Linux wśród menedżerów haseł. Multum wersji (Keepass, Keepass 2, KeepassX), mnogość opcji, możliwości, przełączników. Przeciętny user polegnie na konfiguracji, ale dla foliarza nie ma lepszego rozwiązania.

Ja wiem jak sie konfiguruje LastPass i inne menadźery kiedyś pisałem poradnik porównanwy w któy wchodzilo z 20 menadźeró tych znanych i tych mega niższowych.

W większości wszystko ustawiało sie nie mal identycznie.
Różnica taka że jedne były lepiej zabezpieczone inne mniej tak samo z funkcjami choć kluczową sprawą była stabilnośc pracy gdzie cześć poległa na starcie.

Co do konfigurowania i ustawiania haseł robi sie wszystko nie mal tak samo.
Ale to jest z takimi Karynkami wystarczy że dodasz belke u góry, zamiast po prawej stronie i zmieniasz kolejność guzików i już spec IT ma problem z korzystaniem programu, nie daj bóg żebyś dodał rozwijane menu z dodatkowymi opcjami :smiley: