Pasta chłodząca do laptopa

Witajcie,

Szukałem cichego i szybszego notebooka. Wybrałem Della D420. Z początku w komputerze wentylator włączał się rzadko i wyłączał się po nie długim czasie. Po miesiącu, chłodzenie włącza się zdecydowanie szybciej i nie wyłącza się (pomaga włączenie i wyłączenie stanu gotowości). Przeszkadza mi ciągłe buczenie wiatraka :frowning: Rozebrałem laptopa, między procesorem a metalową płytką jest jakiś kwadratowy, o milimetrowej grubości, materiał. Pomyślałem, że pasta chłodząca będzie lepsza. Co myślicie?

Dzięki, pozdrawiam.

to jest odpowiednik pasty,

Ja w swoim dałem AC silver 5 i nie słysze praktycznie w ogóle chlodzenia.

A przedtem włączało ci się, a teraz w ogólnie nie? Czy włącza się na krótko?

Kupiłem ARCTIC SILVER 5 (to masz?), niebawem ją zastosuję i napiszę, czy coś się zmieniło.

Dodam, że D420 grzeje się strasznie, gdy jest podłączony do prądu, i wtedy szybko włącza się chłodzenie. Temperatura w spoczynku osiąga ok 50 stopni, być może to temp. normalna, ale wolałbym, aby nie włączał się ten wiatrak…

Lol spoczynek 50 stopni.

To jest jak najbardziej prawidłowa temperatura dla twojego procka.

Ja w moim mam około 38 spoczynek a w stresie do 60 dochodzi.

Wcześniej pracowało praktycznie ciagle ale zmieniłem procek z celerona m370 1.5 ghz na pentium m725 1.6@2.13 ghz.

I cichutko jak nic.

No właśnie, wolałbym mieć podobną do twojej :slight_smile:

Ale nie rozumiem jednego: dlaczego przez pierwszy miesiąc był spokój, a potem zaczął się włączać znacznie częściej i nie odpuszczał?

Laptop dosyć stary i tworzywo straciło swoje właściwości.

Ewentualnie wentyl się zapchał.

Napisz jescze jaki masz tam procek.

Bo jak masz C2D u2500 powinien się wentyl praktycznie nie włączać.

u2500 ma TDP 9w a mój Pentak ma 21,5w.

Zobaczymy jak będzie po paście.

U2400 @ 1.06GHz

Wentylator czysty, zero kurzu. Komputer kupiłem jako nowy, i dopiero ja pozostawiam na nim ślady :slight_smile:

Włącza się po 20minutach podłączonych do prądu, w stanie spoczynku : #-o

A zdejmowałeś kiedyś chodzenie??

Bo po każdym zdjęciu trzeba wymienić paste/tworzywo termoprzewodzące.

Jak nie to ma się takie objawy jak ty.

Rozebrałem laptopa po tym, jak właśnie zaczął się zbyt często włączać, a teraz jest tak samo, jak na krótko przed rozebraniem…

Może rzeczywiście ten materiał się zestarzał, choć gdy go dotknąłem, to był zimny. Pamiętam, w T41 miałem to samo, że na początku było ok, a potem zaczął się ciągle chłodzić.

Mam nadzieję, że pasta pomoże…

Dodane 15.01.2010 (Pt) 18:15

Posmarowałem wczoraj procesor pastą Arctic Silver 5. Jak na razie jest jeszcze gorzej :twisted: , podczas podłączenia do zasilania, bez żadnego obciążenia, wchodzi wiatrak wchodzi na najwyższe obroty, a spód wcale nie jest gorący. Gdzieś czytałem że pasta zaczyna działać po jakimś czasie. Jak myślicie, wydobrzeje?

Dodane 22.01.2010 (Pt) 21:17

Niestety, pasta nic nie pomogła…