[PASTA] Jaką wybrać do radiatora w ultrabooku?

Ultrabook zaczął już głośno pracować. Czeka go rozkręcenie i dokładne czyszczenie. Przy okazji może i wymienić pastę pod radiatorem (używany około roku)?

Jaką pastę polecacie do aplikacji w ultrabooku do procesora i5-4200U? Bo chyba nie jest potrzebna jakaś z wyższej półki jak do stacjonarnych PC po OC.

Chyba żartujesz po roku wymieniać pastę? A pewny jesteś że tam jest pasta a nie podkładki termoprzewodzące. Jak są podkładki i to rozbierzesz to je popsujesz. Najpierw go wyczyść i zobacz ci będzie. Żeby Ci pasta straciła właściwości po roku to by musiała miec cały czas tempetarure ze 100 st. C. Ja mam jednego lapka 6 lat i tylko go czyszczę i żadnych past nie wymieniałem z grafika ma cały czas powyżej 60 st. C i nic sie nie dzieje.

Ewentualne czyszczenie z kurzu będzie wystarczające.

 

Teraz taka moda… 

 

Fabryczna pasta wytrzymuje 4-5 lat. A jeśli po rozebraniu nadal jest konsystencja którą można mazać palcem to nadal działa.

 

I co wsadzi pastę za 15zł ze sklepu czy allegro ? To wtedy faktycznie będzie musiał wymieniać co ileś miesięcy.

Pasta z wyższej półki to kosztuje 60zł i więcej.

 

 

Wyczyścić cały układ chłodzenia. A detekcję czy pasta sprawna sprawdza się robiąc pomiary temperatury.

 

Hałas może też powodować zacierające się łożysko wiatraczka

@Wredotka

 

AC MX-2 8mg ~20zł. (!)

 

Bez przesady z tymi 60zł.