Pasta termoprzewodząca. Jak używać?

Witam mam zamiar wymienić wentylator od procesora pierwszy raz go wymieniem i nie wiem jak nakładac paste. trzeba jakims spcjalną technika ?

czy tylko poprostu nasmarowac troszke procka ?

nakładasz trochę pasty, mniej więcej objętości równej ziarnku grochu i potem ją dokładnie rozprowadzasz po całym procesorze…najlepiej wykałaczką(przynajmniej mi ten sposób odpowiada :})

nakładasz pastę na procesor, rozprowadzasz palcem owiniętym (czystą, odtłuszczoną) folią. Warstwa pasty ma być grubości kartki papieru. Pamiętaj o tym że na procesor nakładasz radiator który dociskasz do procesora, uważaj by przy tym dociskaniu pasta nie wylazła poza procesor ( czyli w zależności od procesora poza rdzeń lub metalową blaszkę osłaniającą rdzeń).

Przed nałożeniem nowej pasty nie zapomnij zmyć pozostałości po starej paście z procesora i radiatora. Ja do tego używam rozpuszczalnika do lakierów. Namaczam chusteczkę higieniczną i delikatnie usuwam stara pastę i pozostałości po niej z procesora i radiatora. Później nakładam nowa pastę na rdzeń procesora lub jego całą powierzchnię w zależności od procesora tak jak napisał kolega powyżej. po osadzeniu radiatora poruszam nim delikatnie by pasta się lepiej rozprowadziła i lepiej “łączyła”.

Ja jak zmieniałem wiatraczek na radiatorze to zmieniłem sam wiatraczek bez radiatora. nawet go nie ściągnąłem z procesora.

Ja do tego używam rozpuszczalnika do lakierów. - Preferuje czysty spirytus :lol: w razie problemów z zdjęciem pasty możesz ją rozgrzać suszarką ale uważaj trzymaj krótko by tylko pasta się trochę rozgrzała.

lepiej by było jakbyś użył termoprzewodzącej :o

co do techniki to na youtubie jest parę filmików

Termoizolacyjna zrobi ci grill z procesora.

Kup termoprzewodzącą.

Komornik dzieki !:slight_smile: moj bład chodziło mi o termoprzewodzącą. Czyli tak usówam stara paste najlepiej czym ja usunąc ? ona strasznie twarda jest mozna rozpuszczalnikiem nie ?

przecież napisałem wyraźnie, czego nie rozumiesz.

Spoko juz wszystko kapuje :slight_smile: czyli spirytus rozpuszczalnik mi rozpusci :slight_smile: a do tego podgrzac i po sprawie :slight_smile: ok dzieki :slight_smile:

lekko podgrzać, lekko i tylko wtedy kiedy stara pasta nie chce się ruszyć. Rób to powoli, z głową i będzie dobrze. Dla zaawansowanych jest jeszcze możliwość wypolerowania styku radiatora z procesorem na lustro co może odjąć kilka stopni grzejącemu się CPU.

ja zawsze daje na procka troszkę pasty i dociskam chłodzenie… może jest gorzej ale nie potrafię zrobić tego ręcznie :slight_smile:

nie lepiej ściągnąć ten metalowy bloczek i zrobić jak to było w celkach/P3 na socket 370 ?

http://proline.pl/sklep.php?n=prawidlow … 1083099657

Pewnie… tylko że po to jest heat shield żeby rdzeni nie psuć! A szlifowanie stopy radiatora na lustro to kwestwie 20-30min, + zakupu kilku papierów ściernych, np 500/1000/1500/2000 i jeszcze drobniejszy jeśli będzie, potem papier rozciagamy na czystej szybce i wkladamy do wody np w wannie, dalej trzemy radiatorem w miare mozliwości tak aby nie zadrzeć brzegów stopy i nie szlifowac w jednym kierunku (czyli np ruchy koliste- wygląda wtedy brzydziej, ale faktycznie stopa jest równiejsza), efekt zwykle nie jest tak rewelacyjny jak z fabrycznych zalmanów itp, ale one nie są aż tak genialnie wyszlifowane, tylko poprostu mają cieniutką warstwę metalu który robi lustrzany efekt (galwanizowany).

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

A osobiście jak dotąd czyściłem benzyną ekstrakcyjną + waciki do uszu, wyciskałem trochę pasty i rozsmarowywałem wykałaczką.

Pewnie… tylko że po to jest heat shield żeby rdzeni nie psuć! A szlifowanie stopy radiatora na lustro to kwestwie 20-30min, + zakupu kilku papierów ściernych, np 500/1000/1500/2000 i jeszcze drobniejszy jeśli będzie, potem papier rozciagamy na czystej szybce i wkladamy do wody np w wannie, dalej trzemy radiatorem w miare mozliwości tak aby nie zadrzeć brzegów stopy i nie szlifowac w jednym kierunku (czyli np ruchy koliste- wygląda wtedy brzydziej, ale faktycznie stopa jest równiejsza), efekt zwykle nie jest tak rewelacyjny jak z fabrycznych zalmanów itp, ale one nie są aż tak genialnie wyszlifowane, tylko poprostu mają cieniutką warstwę metalu który robi lustrzany efekt (galwanizowany).

Jest lepsza metoda, szybsza i skuteczniejsza, no i wypróbowana osobiście prze ze mnie:

Początkowo tak jak radzi klopas czyli stopniowo papier ścierny (wodny) o coraz mniejszej grubości ziaren z tym że po papierze 1500, spód radiatora przeczyścić flanelową szmatką z dodatkiem pasty polerskiej. Po takim zabiegu w kawałku aluminium, miedzi można się naprawdę przeglądać jak w lustrze, w odbiciu monety położonej na wypolerowanej stopce można bez problemu czytać napisy. Dla zainteresowanych mogę umieścić fotki radiatora przed i po polerowaniu.

czy mozna urzyc zmywacza do paznokci do wyczysczenia pozostałosci po starej pascie z procesora ?

Jak będziesz dotykał tylko heat shield to nie masz czym się przejmować, nasącz jakiś wacik i nie wychodź poza metalową osłonę.