Pasta termoprzewodząca MX-2 czy MX-4?

Witam.
Jak w wątku, którą pastę polecacie?
Będzie użyta do komputera i laptopa.
Pozdrawiam.

arctica bym nie dawal, pasta słaba i trzymie niby do 4 lat ale często padaka po roku nawet robi się zaschnięta. weź lepiej noctue. Lub nawet gryzzli jak chcesz kręcić procka.

Oba MXy są podobne, czwórka nieco łatwiej się rozprowadza. Od dawna używam, wpierw MX-2, obecnie MX-4. Na plus że po kilku latach nadal trzyma właściwości i początkową konsystencję.

Owszem. Ponieważ MX-2 nie trzyma, w porównaniu do MX-4.
Jak ktoś szuka tanio, to z Aliexpress:
GD900 - 10 zł za 10 gram chińskiej pasty lepszej od MX-4.

Ja ostatnio w lapku zaaplikowałem


Przewodnością lepsza niż mx-2 i mx-4. Ciekawe ile wytrzyma…

Jeśli nie boisz się dać Arctic Silver 5, to polecam (może przewodzić prąd elektryczny)

Wg tej tabelki, najlepiej wypada MX-2.

Na opakowaniu jest napisane, że trzyma aż do 8 lat, nie będę podkręcał procesora.

Rozumiem, interesuje mnie właśnie MX-4.

Dobrze to wiedzieć, że nie trzyma.
Mowa o tej paście:


Tylko że 30 gram, lepiej kupić na Allegro niż zamawiać z Aliexpress i czekać na przesyłkę nie wiadomo ile, w czasie pandemii :smiley:

@krzysztoft1
Pasta Grizzly wystarczy na jedną aplikację?
Czym się różni Arctic Silver 5 od tych MX-2, MX-4?

To zależy od pojemności opakowania z pastą. U mnie jeszcze wystarczy na kilka razy.
Arctic Silver 5 to trochę stara pasta, ale jest polecana przez większość serwisantów (zawiera srebro, dlatego przewodzi prąd)
MX-2, MX-4 zawiera cząstki węgla i nie przewodzi i jest bezpieczna dla elektroniki.
Grizzly ma lepszą przewodność (zawiera tlenki aluminium i cynku)
w porównaniu do MX-4 i MX-2.

Jaką masz pojemność?
Taką samą jak z tego podanego przez Ciebie linka?

Aha, no to taka odpada, wolę zwykłą.

W zupełności wystarczy mi taka.

Rozumiem, sprawdzę, czy ten sprzedawca ma tę pastę, bo MX-2, MX-4 posiada, bo tak to będą wysłane zakupy w jednej przesyłce.

Ja kupiłem 1g…
Zależy jakiego masz laptopa (czy karta graficzna dedykowana, czy nie…, wtedy nakładasz niewielką ilość pasty na procesor i rdzeń graficzny. Mi jeszcze zostało…)
spokojnie wystarczy na klika razy

Nie rozpędzajmy się z tymi kilkoma razami. Jeden gram w przypadku CPU + GPU to najwyżej dwukrotna aplikacja.

Rozumiem, jakiś HP z zintegrowaną grafiką.

Aha, musiałbym zakupić o większej wadze na wszelki wypadek.

Kup MX-4 i będziesz zadowolony.

Mam nadzieję, że będę, czyli 2g wystarczą mi spokojnie na 2 x CPU i 1 x GPU?
Czy może kupić 4g?
Tylko, inaczej wygląda opakowanie 2g a 4g, ale to chyba to samo.