Pasta termoprzewodząca - porównanie i kilka pytań

Witam.

Jaka pasta jest lepsza do chłodzenia procesora? Arctic Ceramique czy Arctic Silver 5? (tylko między tymi dwoma porównanie proszę.) Wiem, że Ceramique nie przewodzi prądu, a co z Silver 5? Na AAC.com.pl piszą, że też nie przewodzi, a przecież w swym składzie ma srebro o 99.9% czystości… To jak to jest?

A no i drugie pytanie - Jak “domowymi” sposobami ściągnąć starą pastę z procesora (E6320) i jak porządnie wyczyścić powierzchnię i potem nałożyć nową pastę? Można wytrzeć spód radiatora i procesor jakąś “wodą po goleniu”? :lol:

Proszę o odpowiedzi, bo mój znajomy się wciąż kłóci ze mną w tym temacie.

My z kolegami bierzemy zmywacz do paznokci dla radiatora, a chusteczką ścieramy procesor.

Ceramique jest kilka stopni gorsza od AS5. Jeśli chodzi o skład to AS5 to prawie to samo co ceramiczna, tylko do AS5 dodano tlenku (nie czystego srebra jak to zwykle opisują) srebra i tlenki innych metali, a to prądu nie przewodzi, jak coś zabrudzisz to nie trzeba panikować.

Do czyszczenia wystarczy papier toaletowy, chusteczki i zmywacz do paznokci z acetonem, benzyna ekstrakcyjna, spirytus, może być jakaś woda jak by czegoś innego nie było, najlepiej to przejść się do jakiegoś sklepu elektronicznego i kupić alk. izopropylowy 6 czy 8 zł za litr starczy na bardzo długo, lub IPA Kontakt (to samo) tyle ze w spraju jest tego ze 3x mniej i kosztuje z 15 zł.

Najlepiej to acetonem, który właśnie możesz znaleźć w zmywaczu do paznokci:)

Ja bym wybrał Arctic Silver 5. Ma większe przewodnictwo cieplne i zakres pracy temperatury max większy o 5st. Tutaj masz więcej http://www.night-modders.com/index.php? … &scope=all

Hehe ale pech, zmywacz do paznokci w domu jest, ale “bezacetonowy, perfumowany” … Ech, ten XXI wiek… Ci od zmywaczów nie myślą już o informatykach… :lol:

Ok dzięki, poradzę sobie jakoś. Zapewne radiator wyczyszczę jakąś wodą po goleniu, a C2D E6320 chusteczką (na sucho tak?)

george32801 w zwykłym sklepie kupisz zmywacz do paznokci z acetonem za ~2zł. Ja procesor też czyściłem zmywaczem polanym na chusteczkę tak by usunąć całą pastę.Tylko pamiętaj by nie zostały żadne włókna z chusteczki czy innej szmatki na procku.