Pasta termoprzewodząca

(Detax) #1

Witam,

Dwurdzeniowy procesor pracuje bez obciążenia z temperaturą 50*C, a przy obciązeniu dochodzi do 90*.

Pasta jest nowo nałożona, zwykła, nie zbyt droga. Czy lepiej będzie, jeśli nałożę lepszą? Jeśli tak to jaką polecacie?

(djkamil09061991) #2

ja polecam arctic silver

(Szczepaniakpila) #3

a ja mam takie pytanie czy do laptopa (procesora) też ma zastosowanie taka pasta???

(flaszer) #4

Zwykłe silikonowe pasty nie popisują się wydajnością. Wspomniany wyżej Arctic Silver będzie odpowiedni. Twój procesor osiąga jednak mimo wszystko wysokie temperatury - sprawdź czy radiator dobrze przylega do niego.

@UP

Pasta nadaje się też do procesorów w laptopach, jednak tutaj trzeba uważać aby nie nabrudzic pastą wokół procesora, gdyż Arctic Silver zawiera drobinki srebra.

(Detax) #5

OK dzieki wszystkim, jak ktoś chce coś dodać to śmiało... :smiley:

(pakeroso) #6

Zmiana pasty może obniżyć temperaturę góra o kilka stopni. Dla niektórych to wiele, w Twoim jednak przypadku nie wiem czy się opłaca zmieniać. Sądzę, że nie w tym tkwi problem

(Starkowski Dawid) #7

Skoro piszesz że pasta nowa, zakładam że sam w tym grzebałeś. Więc pytanie po co? Przed zmianą było tak samo? Jeśli tak może być coś nie tak z wiatrakiem, jeśli nie mogłeś coś źle założyć.

(Cyba91) #8

W moim przypadku wymiana pasty, ze starej na nową, zwykłą silikonową za 8zł, pomogła na tyle że temperatura spadła o jakieś 20-30 stopni. (właściwie to wcale jej tam nie było, tzn bardzo mocno ukruszona) Temperatura przed wymianą sięgała w stresie 90 stopni na dwurdzeniowym athlonie, po wymianie w stresie nie chciała przekroczyć 60. Mam nadzieję że autor wątku nałożył pastę poprawnie, wyczyścił radiator i wiatrak. Jeśli tak, to pora myśleć nad zmianą chłodzenia, ale bardziej bym skłaniał się ku diagnozie takiej, że jest coś nie tak z procesorem, bo zmiana chłodzenia da Ci jakieś 10 stopni na +. Dobrze został procesor wsadzony w gniazdo? :wink: Dobrze nałożony i dociśnięty radiator? :wink:

(Detax) #9

Procesor musi byc dobrze nalozony, bo inaczej by nie ruszył. Z tym radiatorem jeszcze sprawdze ale raczej tez dobrze...

Naloże nową paste i zobacze...