Pasta termoprzewodząca

Witam,

Dwurdzeniowy procesor pracuje bez obciążenia z temperaturą 50*C, a przy obciązeniu dochodzi do 90*.

Pasta jest nowo nałożona, zwykła, nie zbyt droga. Czy lepiej będzie, jeśli nałożę lepszą? Jeśli tak to jaką polecacie?

ja polecam arctic silver

a ja mam takie pytanie czy do laptopa (procesora) też ma zastosowanie taka pasta???

Zwykłe silikonowe pasty nie popisują się wydajnością. Wspomniany wyżej Arctic Silver będzie odpowiedni. Twój procesor osiąga jednak mimo wszystko wysokie temperatury - sprawdź czy radiator dobrze przylega do niego.

@UP

Pasta nadaje się też do procesorów w laptopach, jednak tutaj trzeba uważać aby nie nabrudzic pastą wokół procesora, gdyż Arctic Silver zawiera drobinki srebra.

OK dzieki wszystkim, jak ktoś chce coś dodać to śmiało… :smiley:

Zmiana pasty może obniżyć temperaturę góra o kilka stopni. Dla niektórych to wiele, w Twoim jednak przypadku nie wiem czy się opłaca zmieniać. Sądzę, że nie w tym tkwi problem

Skoro piszesz że pasta nowa, zakładam że sam w tym grzebałeś. Więc pytanie po co? Przed zmianą było tak samo? Jeśli tak może być coś nie tak z wiatrakiem, jeśli nie mogłeś coś źle założyć.

W moim przypadku wymiana pasty, ze starej na nową, zwykłą silikonową za 8zł, pomogła na tyle że temperatura spadła o jakieś 20-30 stopni. (właściwie to wcale jej tam nie było, tzn bardzo mocno ukruszona) Temperatura przed wymianą sięgała w stresie 90 stopni na dwurdzeniowym athlonie, po wymianie w stresie nie chciała przekroczyć 60. Mam nadzieję że autor wątku nałożył pastę poprawnie, wyczyścił radiator i wiatrak. Jeśli tak, to pora myśleć nad zmianą chłodzenia, ale bardziej bym skłaniał się ku diagnozie takiej, że jest coś nie tak z procesorem, bo zmiana chłodzenia da Ci jakieś 10 stopni na +. Dobrze został procesor wsadzony w gniazdo? :wink: Dobrze nałożony i dociśnięty radiator? :wink:

Procesor musi byc dobrze nalozony, bo inaczej by nie ruszył. Z tym radiatorem jeszcze sprawdze ale raczej tez dobrze…

Naloże nową paste i zobacze…