Pasta Zalman ZM-STG2 i problem z nałożeniem

Witam! Mam pastę Zalman ZM-STG2 wiem ze jest dobra ale podczas nakładania jej na procesor były problemy a mianowicie… ta pasta była gęsta, tak gęsta ze przy probie nałożenia i rozprowadzenia np karta od bankomatu pasta zchodziła z procka, tak jakby odklejała się… gdy próbowałem palcem to kleiła się do palca a nie procka. pasta nie jest stara. Czy to normalne przy tej paście? bo wcześniej miałem jakaś tania i było wszystko oki z jej nałożeniem.

Ps. czy ta pasta jest dobra do boxowego chłodzenia od AMD?

Mogła Ci się trafić gorsza sztuka, sam na taką trafiłem że się odkleja, a parę innych tubek STG2 nakłada się o wiele łatwiej. Włóż tubkę do ciepłej wody może pomóc jak się pasta rozgrzeje. Ja swoją rozsmarowywałem palcem owiniętym folią, jak się za mocno nie naciska to da radę nałożyć, tyle że to jest 10-15 min zabawy.

no na pewno trafiła mi się gorsza sztuka, bo wcześniej myślałem ze ta pasta tak ma, ale nałożyłem w około 15 min.

po pierwsze trzeba ją podgrzać. Po drugie pasty nie nakłada się palcem (palcem robi się co innego :smiley: ) tylko wyciska na środek procesora i zgniata radiatorem podczas jego montażu.

@darek0107, są różne techniki nakładania past. Ja proponuje przeczyścić radiator i procesor na. WD40, potem na procesor nanieść trochę pasty (ziarnko ryżu) i rozsmarować dokładnie palcem owiniętym w folie.

co do palca : rzeczywiście można go używać inaczej np do dłubania w nosie(nie tylko sobie) albo pukania się w głowę

można też grzebać sobie w innych częściach ciała według woli i upodoabnia i nie muszą to być wcale części ciała właściciela palca :lol:

a co do pasty ; od zawsze korzystam z takiego zalmana.to bardzo dobra pasta.jak się ma pędzelek ze starszej wersji buteleczkowej tj.STG1 to polecam właśnie nim rozprowadzać.

jak pasta jest twarda to trzeba ją podgrzać, ale nie za dużo bo straci właściwości - ja robiłem tak,że woda miała jakieś 50 stopni i trzymałem 15 minut

musi być równo nałożona, osobiście dawałem troche zarówno na procesor ( smarowałem też nią grafikę jest super) jak i radiator

ale nie nakładaj pasty na procesor do samego brzegu ihs-a, bo jak docisniesz radiatorem to się wylewa poza niego [-X

ten zalman nie przewodzi prądu, więc nic się nie stanie, ale pobrudzi się gniazdo

jak była trochę twardawa to rozprowadzałem wacikiem

nigdy by mi nie przyszło do głowy owijać paluch folią

a do odtłuszczenia i oczyszczenia zarówno ihs-a procesora jak i podstawki radiatora nie proponuję używać wd40, bo on jest przeznaczony do innych celów (co jest opisane w instrukcji) tylko zwykłej wody po goleniu czyli generalnie płynu z niewielką zawartością alkoholu

WD40 nie nadaje się, najlepiej używać alk izopropylowego.

Najefektywniejsze nakładanie:

http://chlodzenie.net/reviews/test-past … i-fakty/5/

Po pierwsze to może mu nic nie dać jeśli trafił po prostu na pastę, która jest wyraźnie gorsza w aplikacji niż powinna…

…po drugie to ten typ aplikacji pasty jest praktycznie najgorszym z możliwych