Pasta

(Koks497) #1

Czy pasta arctick silver jest dobra (byc moze zle napisalem nazwe.....) ?

(3.5 g = 7 € czy to duzo ? )

http://www.pcking.de ......ja znalazlem tylko jedna paste ..... wpiszcie paste w wyszukiwarke to powinna sie pojawic ....(nieumiem dawac linkow z tej strony ;/ )

(JNJN) #2

Bardzo dobra - w linku opis jak nakładać pastę termoprzewodzącą.

Tu

(Zolciak) #3

Tak to jedna z lepszych past termo przewodzących.

(Koks497) #4

ok dzieki :slight_smile:

To kupie jutro przy okazji :slight_smile:

(odbieram zasilacz :mrgreen: )

Tez zastanawiam sie nad zakupem jakiegos lepszego wentylatorka na proca ..... chcialbym dzisiaj zdiac chlodzenie aby zobaczyc jak to tam wyglada .....ale jak zdejme chlodzenie to odrazu musze nakladac nowa paste ?

(JNJN) #5

Zależy co założono między CPU,a coolerem - wskazane nałożyć świeżą.

Poczytaj

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

(Koks497) #6

Super opis ale mnie zmartwila jedna zecz :frowning:

:frowning:

tutaj tego zacholere niedostane :frowning:

Jakies alternatywy ?

(JNJN) #7

Benzyna ekstrakcyjna,spirytus - nic żrącego.

(Koks497) #8

No to zdecyduje sie na spirytus :slight_smile:

Mam robic wszystko tak samo jak w tym opisie tylko z uzyciem spiryta , tak ?

(JNJN) #9

Tak,ale przeczytaj dokładnie całość używa się praktycznie wszystkiego aby był efekt - łącznie z papierem ściernym.

(Koks497) #10

Kurcze .....ten rdzen popierem sciernym skrobac ?

.....kurde twardy sposob :lol:

ja raczej niebede tak robil hehe .

Teraz moze troche inne pytanie ....niedotyczy juz tej pasty wsumie ale poco zakladac nowy dzial ?

Wiesz juz jaka zasilke kupuje , powiedz czy temperatura w budzie spadnie ?

Jak wymienie ta paste to tez spadnie ?

Jaki moze byc spadek W % ?

jestem ciekaw :slight_smile:

(a wszystkie kable sa dolaczone razem z zasilka ? poprostu podlaczac je tak samo jak byly tylko nowymi kablami ? )

(Pzontek) #11

Tak dokładnie

Przeciwnie, wzrośnie zasilacz ma więcej watów i bedzie wydzielał więcej ciepła

tak ale tylko na CPU o jakies 5stopni

:wink:

(Koks497) #12

Kurde ja tam na nim takie wiatraki widzialem ,ze myslalem ,ze spadnie ;/

No nic czyli musze jednak wymienic ta paste ....

Widzialem tez fajne takie miedziane niewiem jak to nazwac '' pochwy'' na pamieci ram ....ktore podobno sa dobre .....kosztuja tylko 7 € (jak sie niemyle) brac ?

(teraz robie gruntowe zakupy ....)

(JNJN) #13

Sprawa dyskusyjna,trzeba sprawdzić.

Na tej paście o 10 do 15 stopni można zbić temperaturę CPU.

(Pzontek) #14

Radiatory :wink: jak kręcisz ramy to warto wziąć jesli nie to zbedna zabawka

Kurcze to faktycznie dobra ta pasta, czytałem gdzies ze srednia to 5stopni chyba sam sie na nią zdecyduje :wink:

(Koks497) #15

Kurde ale w podanym opisie przez JN kolega tam opisal wszystko ......jak to czytam to sie przerazam .....Czy to jest naprawde takie trudne ?

(JNJN) #16

Różnie podają dla tej pasty - bierz średnią około 10,sam jej używam i warto,choć droga.

(Pzontek) #17

Powiem Ci tak:

w kompie jak ty cos rozbierasz to poprostu patrz jak to było i jak montujesz nowe to rób to tak samo (ten sam problem miałes z zasilaczem wczoraj :wink: ) to wszystko nie jest wcale tródne kwestia to uwierzyć w siebie przecież wrazie czego świat sie nie zawali, ewentualnie stracisz semprona (zart)

a tu masz bardzo dokładny opis powinno Ci sie udać jesli tylko bedziesz postępował wedle niego. A jesli sie boisz to moze zawieś komputer do serwisu, wiem ze to drozsze ale wiesz przynajmniej nie bedziesz miał stresu, może masz jakiegos znajomego informatyka...

:wink:

(Koks497) #18

No nic ....jutro zobaczymy jak sobie poradze z podlaczeniem zasilki .....ale to raczej niejest problem ....najbardziej stresuje mnie ta pasta ale zobaczymy :slight_smile:

Dziekuje wam za posty , jutro dam znac jak mi poszlo :slight_smile: