Pasy na ekranie

Wczoraj przeglądarka ścinała mi się za każdym razem gdy chciałam jakiś filmik oglądnąć, niezależnie od tego czy na yt czy innej stronie. Dzisiaj natomiast, podczas przeglądania stron internetowych coś się stało z ekranem, wszystko się ścięło i trzeba było zresetować. Od tamtej pory mam na ekranie dziwne pasy:

http://www.upload.fan-strefa.pl/images/870lala_tn.jpg

których nie wiem jak się pozbyć. Poza tym komputer zaczął strasznie spowalniać wszystko. Przeskanowałam go kilka razy programem AVG, usunęłam 3 infekcje które znalazł ale nic się nie polepszyło i nie mam pojęcia co zrobić dalej.

Spróbuję jeszcze tym przeskanować. Chociaż może faktycznie to grafika, ostatnio zainstalowałam jakąś grę dla siostry i od tej pory zaczął mi komp spowalniać i nie wszystko w grze wczytywał.

Jaki to komputer?

Składany był.

płyta główna GIGABYTE GA-M57SLI-S4

procesor AMD ATHLON X2 50001

dysk twardy BARRACUDA 250 GB

karta graficzna EVGA 8800 GTS 512 MB

Gra to Cities XL 2011, już ją usunęłam. Przeskanowałam tym programem i usunęłam ponad 20 infekcji, komp się trochę odmulił ale pasy są nadal i niektóre strony nadal powoli wczytuje. Więc to chyba jednak coś z grafiką się porobiło, nie mam pomysłu o co innego może chodzić.

Ok, już pobieram i biorę się za skanowanie. Antywirusa mam AVG Anti-Virus Free Edition 2011.

Wyłącz komputer i monitor, podociskaj wtyczki kabli od monitora i zasilacza.

to robiłam już kilka razy, ale nie pomogło nic. poskanowałam również, ale nie znalazło już żadnych wirusów, oto raport z Malwarebytes, http://wklej.org/id/553329/

Ściągnij ze strony producenta najnowsze sterowniki karty graficznej i zainstaluj je w systemie.

Wg. mnie grafika do wymiany. Miałem podobny problem, tyle że z Gigabyte 8800 GTS 512 MB - okazało się że pamięć w niej wysiadła (po 2 latach użytkowania). Powodem uszkodzenia karty może być np. kiepski zasilacz, w końcu 8800 mimo że już wiekowa, to trochę mocy miała i prądu żarła.

Pytasz czy stwierdzasz?

To jest zrzut ekranu czy zdjęcie zrobione aparatem?

Pasy są nawet kiedy uruchamia się system. A zdjęcie to zrzut ekranu.

Czyli jak mówiłem grafika do wymiany. Lepiej też rozejrzyj się za markowym zasilaczem, o ile masz jakiegoś noname.