Pasy na matrycy LCD

Mam taki trochę nietypowy problem. Od jakiegoś czasu mam pasy na matrycy. Na teście LCD, pasy widoczne są na kolorach czerwonym i żółtym, ale nie na niebieskim i zielonym. Ale to nie wszystko, gdy zmieniam rozdzielczość, posy znikają i jak wracam do poprzedniej rozdziałki to już ich nie ma,aż do ponownego uruchomienia komputera.

Komputer To laptop HP Pavilion dv6420.

Takiego problemu nie znalazłem na forum,dlatego napisałem w nowym temacie.

Próbowałeś zrobić zrzut ekranu, jak błąd pojawia się na zrzucie to wina karty grafiki, nie to matrycy, lub czy normalnie się obraz wyświetla na zew monitorze. Sprawdź temperatury podzespołów, może temp się do tego przyczynia ale w to wątpię.

Jak robię screna to widać pasy na zdjęciu. Zewnętrzny monitor nie chce zadziałać. Czy może to być wina systemu? Dodam, że błąd jest na live cd tak samo jak na systemie z hdd. live linux tak samo ma paski, ale tryb awaryjny z hdd już ich nie ma. W trybie textowym, w dosie nie ma śladu błędu, tak samo jak na logo powitalnym HP. całkiem spory znaczek HP na białym tle.

Może dla tego że nie został przełączony na zew klawisz Fn + zwykle F4/F5 z symbolem monitora. Ale po objawach to grafika, mogły puścić luty BGA, częsta awaria w laptopach, w takim przypadku zostaje tylko serwis który zajmuje się wymianą lutów BGA.