Pasywna grafika low profile z CUDA?

Witam!

Mam średnio wydajny komputer i nie gram, ale przydała by mi sie lepsza grafika żeby mieć jakiś zapasa mocy do HD Video. Chyba w tej chwili wspomagania przez GPU jest dostępne głównie przez CUDA czyli NVidie (np. w mplayer - VDPAU). Ponieważ mam Della GX280 który ma niewysoką obudowę i nie ma zbyt mocnego zasilacza to nie może to być jakiś potwór - zresztą wolałbym się zmieścić w 200 zł. Chłodzenie pasywne też raczej wymagane bo i bez tego mam dość głośnego kompa - trzeba będzie wymienić dmuchawkę :confused:

Nie wiem na ile warto pchać się w jakiegoś Radeona - jednak póki co to chyba karty serii 8 i 9 tak naprawdę umożliwiają użycie GPU.

Szukałem trochę takiej karty ale niski profil i 9400 znalazło się i owszem ale z wiatraczkiem. Może i ten wiatraczek jest cichy ale wiadomo jak to z nimi jest. Wolę nie ryzykować - mój Dell też niby miał być cichy :slight_smile:

ja mam geforca 8400, śmiga jak głupi

Cześć,

Mam dokładnie ten sam komputer, kupiłem k. graficzna ASUS GeForce 9400GT i wiatrak jest naprawdę cichy (napewno cichszy od tej dmuchawy - po raz pierwszy mam tak głośnego DELL’a), karta zajmuje 2 sloty (śledź lowprofile jest jako dwa zlepione ze sobą śledzie). CUDA pięknie działa z filmami mkv 720p obciążenie sięga 10%, bez CUDA 40. Jednak karta nie do końca mieści się w obudowie podczas zamykania - kieszeń HDD i dlugość karty graficznej nie pozwalają na całkowite zamknięcie komputera - brakuje dobrych kilku centymetrów. Warto poszukać czegoś krótszego.

Pozdrawiam