Patch nie widzi zainstalowanej gry

Witam

Mam – laptop Acer Aspire 3003 WLMi z systemem Win XP HE SP2

Oraz zainstalowane dwie gry

  • American Conquest

  • Kozacy II, Wojny Napoleońskie

do których nie mogę zainstalować patch’e!!??

Zwłaszcza, patch do Kozaków mnie interesuje, bo umożliwia płynną grę z RAMem do 512 MB, akurat tyle mam w kompie.

Gry instalują się domyślną ścieżką. Obydwie gry działają.

Natomiast programy-patche nie widzą zainstalowanych już gier?? !!

Po kliknieciu na ikonę programu-patch pojawia się okienko z informacją, ze nie odnaleziono gry na tym komputerze i proszą o zainstalowanie gry!!??

W dni robocze zatelefonuje do dystrybutora tych gier, ale może dziś ktoś z forumowiczów mógłby mi cos podpowiedzieć, bo problem bardzo mnie irytuje.

Dziękuje

Jeśli w czasie patchowania nie ma możliwości ręcznego podania ścieżki do gier, to może skopiuj aktualizatory do katalogu z grą i tam go uruchom.

Klakier , możliwe również, że wersje gier, które posiadasz zaktualizowane są do tej, do której zaktualizowałby je patch, czyli aktualizacja patchem byłaby już niepotrzebna.

Miałem taki przypadek w jednej grze: (wersja gry: np. 1.22, patch aktualizujący grę do wersji: 1.22 - instalator patcha w ogóle nie wykrywa zainstalowanej gry na dysku twardym).

DeadOrAlive - próbowałem w ten sposób, ale to samo - patch nie widzi gry!

seba68mu - tez małem takie podejrzenia!! Ale American Conquest rozwiał je, bo grę tą kupilem jakis 3 lata temu a patch swieży!!