Patelnia CERAMICZNO MARMUROWA , wasze opinie

Witam

Chcę kupić patelnie i znalazłem fajna “kamienną”

Kiedyś kupiłem ceramiczną i po kilku miesiącach (4-6) cała w środku zżółkła (spaliła się)

Mam pytanie czy ktoś miał patelnię CERAMICZNO MARMUROWA?

Jak te patelnie wyglądają po kilku latach?

Co rozumiesz przez pojęcie fajna kamienna?

W dzisiejszych  czasach wszechobecności Made in China podróbka, jest to stwierdzenie zdecydowanie subiektywne.

Sama się nie spaliła, tylko ty  ją spaliłeś, np poprzez niewłaściwe użytkowanie.

Kupując garnki należy kierować się producentem, sposobem grzania (palnik, czy płyta indukcyjna) a nie ceną czy ich fajnością :stuck_out_tongue:

Posiadam i polecam

Patelnia ceramiczna GERLACH VITALITY

Tak wiem ja ją spaliłem.

Fajna bo duża głęboka z pokrywką 30 cm. dno ponad pól centymetra.

Na Allegro jest za 70 zł.

Chodzi o to czy ta jest tak samo delikatna jak taka ceramiczna…mam kilka teflonowych i te przegrzania się nie boją.

 

p19koz-jeśli chodzi o ceramiczne to juz na jednej się zawiodłem…może to tylko z mojej winy , a może była wykonana z tanich materiałów.

A może zwykła ceramiczna? Np. Ambition? Wyłożona grubą warstwą ceramiki.

osobiście nie polecam patelni marmurkowych. Tak samo noży ceramicznych. To ściema. W patelni marmurowej marmuru to tam jest 1%. Dobra patelnia to taka która odlana jest w całości z aluminium. Ma grube dno, długo trzyma temperaturę. W domu obecnie używam na indukcji patelni Ambition z serii Taurus.

Indukcje, amelinium? Zwykłe żeliwo od dobrego rzemieślnika + kuchna gazowa (albo i drewnem opalana). Ważne żeby czyścić odpowiednio, a 30+ lat posłuży.

A aluminium + wysoka temperatura nie oznacza przypadkiem wydzielania się rakotwórczych związków?

Teraz co używam to wszystkie patelnie mam aluminiowe pokryte teflonem…to czy ten zły aluminium przechodzi przez teflon?

Patelni teflonowej nie powinno się używać po zdarciu się teflonu.

Wiem dobrze że teflon jest szkodliwy jak zacznie odchodzić od patelni…i teraz już też wiem że i aluminium szkodzi.

Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:

Pamiętam z dzieciństwa ja babcia świętej pamięci wszystko smażyła na jednej patelni. Bez żadnych warstw,zwykła metalowa (chyba żeliwna) ciężka patelnia. Zawsze wszystko fajnie zrobiła na tej patelni.

To chyba taka trochę grubsza z teflonem powinna być OK.

nie wiem jak można niszczyć tak patelnie. wystarczy zaopatrzyć się w drewniane przybory kuchenne lub pokryte silikonem. Żadna z moich patelni nie miała porysanej powłoki teflonowej. A na Ambition wymieniłem tylko dlatego że poprzednia nie działa na kuchni indukcyjnej.

Tak w teorii to wszystko jest proste.

Ja mam w domu czwórkę dzieci z czego najmłodsze ma 5 tygodni…wszystkie moje dzieci zawsze wszystko chcą na “wczoraj”

Nie za każdym razem uda się w pośpiechu wszystkiego zapamiętać.

Sam mam ceramiczną i jestem z niej zadowolony. .Smażę na niej praktycznie codziennie i pomimo tego,że ma już kilka dobrych miesięcy to nie widzę na niej żadnych uszkodzeń. Jak kupicie sobie tanią patelnię to nic dziwnego jeśli będzie się rysowała. Jesli jednak będzie to porządna patelnia dobrej jakości to posłuży Wam dłużej. Ja mam obecnie ceramiczną z pokrywka z ekovity:
https://www.garneczki.pl/produkt/patelnia-ceramiczna-z-pokrywka-ekovita-30-cm,24960
Zastanawiam się jeszcze nad taka do jajek
https://www.garneczki.pl/produkt/patelnia-do-jajek-i-placuszkow-ceramiczna-pot-29-cm,15115