Patologia systemu komentarzy na DP

A Ty skąd wiesz, co decydenci na kolei, w węźle przesiadkowym obok którego stawiają bezpłatne stoisko ze sprayami myślą?? :wink:

Natomiast jeśli chodzi o DP…
Nikt tam nie wpadł na to, że obcięcie moderacji komentarzy o 96% poskutkuje pojawiającą się toną hejtu i spamu? Że niby chcieli polepszyć, ale jakoś tak samo gorzej wyszło?? Czy po prostu trzeba było się pozbyć fajnego CMSa DP z racji integracji z WP? Jeśli do ostatnie, to w miarę rozumiem.

Ale zauważ, że nawet nie o to chodzi. Chodzi o to, że wulgarne komentarze anonimów, komentarze hejtujące i spamujące są przepuszczane, a komentarze zalogowanych są na dzień dobry odsyłane do moderacji i blokowane. A nawet często w ogóle się nie ukazują. A nawet jak się ukażą, to bywa, że znikają. Почему?

3 polubienia

To jest wymowne pytanie do producenta bubli.

1 polubienie

Też olałem główną. Czytam nagłówki, bo raz na ruski rok coś ciekawego się pokazuje jeszcze. Jeszcze zipią blogi i forum i paru autorów coś więcej niż „newsa” wrzuci czasem. Główna w sumie praktycznie padła… Komentować się nie da praktycznie. @Marcin_Bartnicki zaproponował nowe otwarcie. Ja osobiście nawet miałem nadzieje, że coś z tego wyjdzie. Nawet nie pytam już „jak idzie”. Od maja, to już chyba można by było powiedzieć „sprawdzam” i zobaczyć te zmiany w nowym otwarciu. No nie widać ich. Szczerze to mi jest po prostu żal i przykro.

Ten człowiek w lipcu napisał, ze za tydzień wraca z urlopu to się odezwie. Mamy środek września. Tak mu się urlop przedłużył i tyle są warte słowa tego człowieka. To korposzczur w czystej postaci i ma nas w dupie.

Ja to wszystko piszę z nadzieją, że dotrze to gdzieś wyżej, gdzie ktoś faktycznie postanowi zrobić z tym porządek: dołoży moderatorów, ustali bardziej konkretne zasady, zainwestuje w bardziej rozgarnięty system komentarzy. Cokolwiek, to tylko luźne pomysły wyrzucone przy porannej kawie.

Obecnie zalogowani użytkownicy mają problem z napisaniem czegoś. System takie komentarze mrozi i wyrzuca do kosza. Zasad konkretnych nie ma to i powodu nie można się nawet domyślić (teksty o mowie nienawiści capsem to jest absurd). Nie ma powiadomień, za co komentarz leci do kosza. Po prostu leci, bo tak.

Komentarze stałych bywalców już nawet nie są w stanie przykryć szaleństwa anonimów, bo oni zdecydowanie tam dominują. Mówisz, że nikt nie chce robić biznesu na hejcie, ale samo API komentarzy samą swoją konstrukcją faworyzuje anonimów. Ludzi, którzy rzadko kiedy mieli coś mądrego do powiedzenia pod tekstami.

Nie będę robił wycieczek osobistych, ale plan nie jest wykonany i nie ma updateu żadnego. Więcej się nie odezwał. Marcin napisał też : „W naszej społeczności nie ma miejsca na hejt i ataki ad personam.” - no patrząc na komentarze anonimów to nie prawda.

W każdym razie - na dzień dzisiejszy tamten wpis traktuję jako próbę po prostu uspokojenia nastrojów, nie było tam chyba zamiarów, żeby faktycznie coś zmienić. niestety.

No i portal stoi otworem. Nawet widać którym.

Dorzucę jeszcze problem sortowania, a dokładniej nie do końca działające sortowanie względem najnowszych komentarzy.

Sortowanie od najnowszych komentarzy sortuje tylko na najwyższym poziomie. Czyli jeśli ktoś doda komentarz do wątku najstarszego komentarza to sortowanie wg najnowszych w obecnej formie taki komentarz zepchnie na koniec, gdyż główny komentarz jest najstarszy.

W sumie można by ręką machnąć, ale przy większej ilości komentarzy pod wpisem nic nie mozna znaleźć. Dodajmy do tego brak powiadomień i jak widzę, że wcześniej było 120 komentarzy, a teraz mam 125, to odechciewa sie szukać i rozwijać główne wątki w poszukiwaniu nowych komentarzy. Wg mnie DP cofnęło się o kilka lat…

Ale to jest jakaś paranoja. Anonim odpowiada anonimowi, nie wiadomo któremu i w jakim temacie.
Może oni się w tym odnajdują.

Może jednak najpierw warto przeczytać regulamin?


1 polubienie

O dzięki, aż tak daleko się nie zagłębiałem. No to zatem to coś nowego, dobrze wiedzieć. Chyba mało kto to wie, bo nikt inny nie znalazł tego na to wychodzi, a były nawet sugestie, że jakieś linki mimo wszystko przechodzą przez moderację, a to nie prawda się okazuje.

przechodzą typu „pukaczu .pl”.

A domenę do romansów lubi stawiać user aktywny27 (uczył się z 10 lat obsługi Windows, potem coś tam z macOS i zaczął iść w byznesy).

Zablokujcie komentarze na stronie głownej DP bo tego co tam jest nie da się czytać albo dajcie możliwość komentowania tylko zalogowanym i może wtedy polecą kwiatki typu


Pozdrawiam!

Prędzej, czy później dostanie kaganiec ten Wolny Wirtualny Chlew. A jak zacznie się ubój, konfiskata kasy, to będzie wirtualne gwizdu w pokrzywy
Gramy w dobreprogramy, a nie w sztuce obsrywania większości wypowiedzi.
„Idu” zablokować komentarze wszystkie.

2 polubienia

@Bogdan_G „Wolny Wirtualny Chlew” łagodnie powiedziane. Nazwałbym to mocniejszymi słowami ale się powstrzymam.

Pozdrawiam!

2 polubienia

Tu nie ma, co ukrywać, poprzez ilość obraźliwych komentarzy dobreprogramy.pl zyskuje miano hejterskiego portalu.
Takiego ścieku chyba nigdzie nie ma. Będę pisała i zbierała screeny. Co z tego mnie wyjdzie, coś napiszę i opublikuję. Niekoniecznie na tutejszym blogu.

2 polubienia

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.