Patriot LLK CL4 2x2GB dual czy 2x1GB+2x1GB dual

(Himmak5g) #1

Mam w płycie głównej 4 złącza ddr2 800Mhz i chciałbym kupic sobie patrioty LLK.

No i mam problem czy wybrać 2x1GB+2x1GB i dwa duale czy 2x2GB w dualu.

Jak bym brał pojedyńcze GB to by wyszło taniej gdiześ o 50-80 zł na allegro ale nie miałbym już miejsc na dodatkowe pamięci chodź nie sądze aby były mi potrzebne kiedyś bo 4GB to chyba wystarczy a najwyżej jak cos to bym kiedyś sprzedał.

(steemm) #2

skoro chcesz kupić to po co ci to w podpisie ? :smiley: :smiley: jak cos będzie wymagało 8Gb ram to twoje ddr'y 2 będą już wtedy za wolne :slight_smile: inna sprawa że tryb dual channel nie daje takiego kopa jakiego by można pomyśleć że daje, jeśli naprawdę myślisz że przy gf9600gt użyjesz 4Gb ram i przy tym twoim grzejniku q6600 to bierz

(Himmak5g) #3

Nie taki grzejnik. Poczytaj sobie opinie na temat tego procesora. Po za tym mam najlepsze chłodzenie. Ale odpowiedz na pytanie a nie dawaj bzdurne porady. A po za tym ten "grzejnik" jest lepszy od tego twojego dual cora.

(steemm) #4

nie robię wyścigów winrarem :lol:

i nie jaram się wynikami w syntetykach :slight_smile:

dałem ci odpowiedź, twój komp nie wykorzysta tej pamięci, ale w końcu w podpisie już masz 4 Gb pamięci więc pewnie już je kupiłeś, podobnie było z prockiem, a jakie to masz najlepsze chłodzenie ?

scythe ninja copper czy termalright True 120 copper limitowana seria ? :lol: ?

(Himmak5g) #5

Scythe Zipang. A jakbym chciał dużo kompresować lub robić coć w programach graficznych to tez bym nie wykorzystał? PEACE

(system) #6

Vista Ultimate x64 zrobi użytek z 4GB. Nie wnikaj. Bierz 2x2GB.

(steemm) #7

chyba tylko przy jakichś profesjonalnych zastosowaniach, bo w grach to na pewno nie da rady wykorzystać

(Himmak5g) #8

No a czy ja powiedziałem że chcę tylko do gier.

(Himmak5g) #9

No a czy ja powiedziałem że chcę tylko do gier. No dobra ale brac 2x2Gb czy 2x1GB + 2x1GB bo w kacu nie wiem.

(system) #10

2x2GB, po co zawalać sloty.

Dla nowego Crysisa 2GB to mało :slight_smile:

(Himmak5g) #11

No tak ale czy potem będzie potrzeba wiecej ramu niż 4GB??? Dlaczego mam zostawiac wolne sloty. No ale dobra zrobie tak jak mówicie bo potem raczej sprzedam ten komputer.

(steemm) #12

zanim cokolwiek użyje 8GB ramu to pewnie na rynku będą tanie ddr3 2000Mhz a na rynek bedą wchodzić ddr4 4Ghz :lol:

(Himmak5g) #13

No właśnie o to mi chodziło. Więc lepiej brać podwójny dual. Steemm jak myślisz???

(steemm) #14

robili testy z pamięciami ddr3 czy lepiej brac 2x2Gb czy 4x1Gb i testy wypadały różnie

jak kumplowi składałem kompa to wziełem u niego 2x2GB ram nawet nie wiem czy taniej wychodziło brać 4x1GB

jakbym miał więcej kasy przy składaniu tez bym wziął 2x2Gb do siebie, dialux przy obliczaniu scen świetlnych weźmie i więcej pamięci :smiley:

(Himmak5g) #15

Ok no to wezmę 2x2Gb dzieki.

(Himmak5g) #16

Ok no to wezmę 2x2Gb dzieki. Mozę kiedyś jeszcze dołożę jeśli mówisz ze będzie potrzebne. No chyba ze znajde jakaś tanią oferte (bardzo tanią to moze). A tak po za tym to nie ja powielałem posty tylko samo sie robiło.