Patriot Viper Steel DDR4/4133 16GB problem z xmp

Witam zakupiłem pamięci jak w tytule w profilu biosu mam 2 xmp 4000 i /4133 działają na pierwszym profilu 4000 a na drugim czyli 4133 system nie wstaje co jest nie tak może coś trzeba zmienić w biosie proszę o pomoc : procek i7 10700k płyta asrock z490 extreme4

Jaka płyta?
Sorry nie doczytałem posta. Sprawdź w innychslitaxh lub upewnij się czy na pewno te pamięci obsługują te profile

Podkręć delikatnie procka o 2% nawet. On dopiero obsługuje takie prędkości po „overclocking”

tak obsługują masz napisane jak płyta .

Fabrycznie to chyba do 2997 tylko. Reszta to już podkręcanie.
2933

:crazy_face: xd poczytaj potem się wypowiedz jesli chodzi o intel xmp ja nie podkręcam

Nie muszę czytać, bo to przerabiałem. XMP to jest widzimisię producenta. Może, ale nie musi.
Następny marketingowy bełkot. Kupujesz kości 4000, ale nominalnie mają 3000, ale XMP. uda się albo nie. Zobacz sobie w HW info ile te kości mają tak naprawdę.

4133 tak jak pisze producent

Tyle mają w XMP. Obejrzyj tabelkę dokładnie



to są moje na pierwszym xmp

No to to może się przyda

poczytam to dlaczego nie idąna 2 xmp 4133 ?

I widzisz w HW info memory speed?

dałem ci fotkę w/w

No i masz jak byk 2133. To jest nominał DDR4. Patriot kupuje od Samsunga lub Hynixa lepsze sztuki, dokleją blaszkę/chłodzenie i mamy 4200/ ale w XMP. Normalnie by tego nie sprzedali.
Tak to działa. Cyferki muszą skakać inaczej rynek stoi.
Masz procek z k na końcu, podkręć lekko i ruszy to XMP-2
https://www.youtube.com/watch?v=pwE22Vj_PCA

ok dzięki zobaczę i dam znać .

BIOS Asusa ale poradzisz

z tym biosem to masakra ale dam radę , a jak nie to bende pisał xd

Wczoraj coś zmieniłem w biosie związane z prockiem all cor coś w tym sensie pamięci ruszyły na 4133 stabilnie dziś chce obniżyć taimingi już nie chcą nawet wstać bez obniżania timing