Pauzująca karta sieciowa Ralink RT3290

Witam forumowiczów :slight_smile:

 

Zmuszony jestem zasięgnąć szerszej wiedzy z powodu dziwnego problemu z kartą sieciową (Ralink RT3290) w laptopie (HP Pavilion g7-2200sw) - po ostatnim formatowaniu (przywrócenie ustawień fabrycznych - win 8, dalej aktualizacja do win 8.1 up1 + wszystkie najnowsze aktualizacje i sterowniki) pobierając z sieci dowolny plik, karta sieciowa dostaje “czkawki”. Nie mam pojęcia, czym to jest spowodowane, nie zaobserwowałem takiej rzeczy przed formatowaniem, ale od razu muszę dodać, iż dokładnie te same aktualizacje zostały zainstalowane, a ze sterownikami próbowałem już kolejno każdy ich update, i ciągle to samo - przerywa. Całe szczęście, pobierając coś z sieci (lub z komputera z sieci lokalnej) tranfer nie jest zrywany lecz następuje “pauza” - transfer spada do zera na kilka sekund, jedną, dwie, trzy… Przy ściąganiu plików to nie przeszkadza, ale już np. prowadząć konwersację na skype, oglądając stream albo gra on-line - to już nieciekawie.

 

 

Dołączam screena - kopiowanie z jednego komputera na drugi pliku obrazu - widoczne dwie “pauzy” :wink:

post-25293-0-41534900-1420247029_thumb.j

Pobierz najnowszy ster do tej karty i systemu W8.1

 

Odinstaluj z poziomu Programy oprogramowanie karty, czyszczenie systemu np: CCleanerem,restart i w menadżerze urządzeń, karta ma być jako niezainstalowane urządzenie lub działać  na sterach systemowych.

 

Zainstaluj nowe stery,restart i sprawdź?

 

Wcześniej rozumiem,że z kartą było ok?

zaktualizuj bios na stronie producenta

Wygląda na to, że najstabilniej pracują te najnowsze sterowniki, pobrane i zainstalowane “ręcznie”. Aktualizacja sterowników spod Menedżera Urządzeń wcale nie zainstalowała najnowszych (…mogłem się tego spodziewać…).

UEFI mam zaktualizowane.

 

Problem rozwiązany.

Dziękuję za pomoc :slight_smile: