Pavilion dv9000 problem z grafika na ubuntu

witam! od wczoraj uzywam ubuntu 10.10 na pavilionie dv9000, wszystko smiga jak nalezy poza tym ze podczas wylaczania systemu/wylogowywania sie sa problemy z grafika, niby nic to nie szkodzi ale wzbudza podejrzenia, na poprzednim systemie (seven) nie było żadnych problemow. Dorzucam zdjecie (sorka za jakosc - komorka).

fota: http://h-5.abload.de/img/2011-04-1520.01.066k6e.jpg

Czy po instalacji systemu instalowałeś w nim sterowniki do karty graficznej?

po instalacji podlaczylem sie do internetu poprzez kabel i uruchomilem narzedzie dodatkowe sterowniki, zainstalowaly sie stery BroadCom’a od wifi oraz 2 rodzaje sterownikow nvidia tj: 1) Sprzetowo przyspieszalny sterownik grafiki nvidia wersja 173; 2) Sprzetowo przyspieszalny sterownik grafiki nvidia wersja current [rekomendowany]; aktualnie uzywam tego drugiego jednak problem wystepuje na obydwoch.

Masz zainstalowane dwa sterowniki? Jeśli tak to pozbąć się tego pierwszego i pozostaw tylko sterownik oznaczony jako “rekomendowany”.

Jeśli te “ubytki” w grafice widoczne są tylko przy starcie i zamykaniu systemu, a podczas pracy nie ma żadnych problemów i swobodnie możesz odpalić efekty pulpitu czy Compiz to może to tylko problemy z Plymouth (pamiętam że taki problem występował w wersji 10.04 LTS przy grafice NVIDII). Nie wiem czy zostało to naprawione w wersji 10.10.

Pozdrawiam.

Ja powiem jedno - HP ma najbardziej egzotyczny sprzęt ze wszystkich producentów sprzętu. Dowodem tego jest to, iż czasem nawet znalezienie sterownika do ich własnych laptopów graniczy z cudem :stuck_out_tongue: Ostatnio próbowałem uruchomić Ubuntu 10.10 i 11.04 na HP Mini. Niestety, ale poległem na WiFi i LAN, bo nie było sterowników pod te urządzenia, a Windowsowe nie uruchomiły się :stuck_out_tongue:

lynxon bardzo dziękuje za odpowiedź, problem znikł po naprawie rozdzielczości plymouth (poradnik znaleziony na google). Temat do zamknięcia pozdrawiam!