Paypal a karta

Witam :slight_smile:

Czy uważacie Paypal za dobry serwis? Pytam w kontekście tego, czy bez obaw mogę podpiąć kartę kredytową do konta właśnie na Paypal?

Do tego mam też inne pytanko: czym różni się podpięcie karty a dodanie rachunku bankowego?

Pozdrawiam!

Jeśli przyjdzie Ci zapłacić na mało zaufanej stronie, to bezpieczniejszy będzie paypal, bo ta strona pobierze Ci maksymalnie tyle o ile uzupełniłeś konto na paypalu. Wygodniejsze moim zdaniem byłoby założenie sobie subkonta, albo drugiego konta w banku z osobną kartą i zrobienie tego samego co przez paypal, czyli uzupełnianie go tylko na potrzeby pojedynczej transakcji.

1 polubienie

Powiedzmy, że strona jest raczej zaufana :slight_smile: Tyle że wymaga ode mnie podpięcia karty, mimo że na koncie paypalowym mam odpowiednie środki. Wynika z tego, że będę mógł zapłacić tylko poprzez podpięcie karty i dodanie rachunku bankowego nie pomoże?

Pomoże, wtedy nie masz potrzeby dodawania karty, ja mam spięte konto bankowe z PayPal i nie ma z tym problemów. Karty Kredytowej nie posiadam bo nie potrzebuję.

1 polubienie

Oby tak było, dziękuję bardzo za pomoc!

Ja mam analogiczną sytuacją jak opisał @Semtex, ale ja zakładałem konto na PayPal kilka lat temu. Potem w necie (na forach, m.in. na DP) użytkownicy pisali coś o zmianach, że teraz trzeba podać nr karty płatniczej/kredytowej. Poszukaj w opcjach/ustawieniach, czy jest możliwość podpięcia tylko konta bankowego - i wtedy poprzez przelew możesz sobie zasilić konto PayPal.