Paypal - confirmed address oraz kilkka pytanek

Witam serdecznie,

Mam kilka pytań dotyczących paypala…

  1. Niektórzy sprzedawcy na ebay nie wysyłają przesyłek do tzw “not confirmed addressess”. Dodałem swoją kartę, z rachunku skubneli mi złotówkę i co? mój address jest już potwierdzony? Czy muszę przystąpić do dostępu rozszerzonego żeby mieć potwierdzony adres?

  2. Załóżmy, że kupię coś na ebay.com za $38 i przesyłka jest $14(hipotetyczna sytuacja) to jeśli będę chciał zapłacić sprzedającemu te $52, to paypal przeliczy z mojego konta złotówkowego sumę odpowiadającą $52 i powiększy rachunek sprzedającego?

  3. Paypal zarabia na różnicy kursów, tzn jeś;li dolar jest 2,53 zł, to oni liczą po 2,70 na przykład. Jak mogę sprawdzić po jakim kursie liczy ebay ?

dzieki.

pozdro

ja mam teoretycznie nie potwierdzony, ale się jakoś tym nie przejmuję, kupuje wszystko i jeszcze nikt nie robił problemów.

Tak, najpierw te 52$ przejdą na jego konto paypal i jak będzie chciał to będzie mógł je sobie ściągnąć na swoją kartę kredytową, jak nie to może tą kasą płacić za swoje zakupy.

Z tego co wiem, to na różnicy kursów zarabia bank. PayPal zarabia chyba tylko na prowizji odciąganej od osoby odbierającej kasę. Ja kupuję zazwyczaj w funtach i ostatnio doliczają około 10gr za każdego funta.

Dzięki za odpowiedzi! Jeszcze kilka spraw :slight_smile:

  1. Jeśli wygram kilka aukcji u tego samego sprzedającego, i umówilem sie z nim ze za przedmioty + ich wysyłka zapłacę $200, to czy system paypal umożliwia mi zapłacenie całego 200 baksów jako jeden przelew, czy muszę za kazda aukcje płacic osobno?

  2. Czy ktos ostatnio robił przelew w dolarach? teraz dolar jest 2,51 zł; nie wiecie może jak liczyłby mi paypal ? 2,60zł czy może więcej?

6.) jeśli już paczka dfo mnie przyleci, to bede musiał płacic dodatkowo przy odbiorze?

Dzięki wielkie. Sorry, że tak męczę, ale zanim coś kupię, chcę sie upewnic co do każdego szczegółu, żeby nie było niesapodzianek. dzieki :slight_smile: