Paypal i brakujące pieniądze

Witam,

Dostałem ostatnio przelew ze stanów 500 USD na moje konto Paypal. W “operacje na moim koncie” widoczna jest kwota 500 USD tyle ile wysłano. Natomiast w “saldo” mam tylko 480,20 USD. Pytanie gdzie podziało się 20 USD ? O różnicach kursu nie ma mowy ponieważ wysłanie zostało USD i na koncie jest USD. Czyżby jakieś ukryte opłaty tylko pytanie za co i dlaczego aż tyle ?

Wysłali jako cos innego niż gift. W takim wypadku pobierany jest podatek :wink:

Jaki podatek ?

Czy jeżeli zwrócę tą gotówkę (jest taka opcja jak zwrot) to zwrócone zostanie całość czy suma okradziona (okrojona) z “podatku” ?. Wtedy mogli by wysłać ponownie jako gift

https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc … splay-fees

to nie jest żaden podatek , zawsze przy przelewie z konta paypal na konto paypal jest pobierana prowizja , nie wiem ile to jest jakieś 3% od tranzakcji ? to samo jak kupujesz np na ebay od ceny końcowej ebay zabiera ci 9% a paypal 2% od transakcji jeśli używasz paypala , nieużywał bym tego dziadostwa gdybym nie musiał , co do zwrotu to nie wiem bo tego nigdy nie robiłem , raz przelałem pieniądze z paypala na konto payapl zobaczyłem że pobierają prowizję i nigdy tego już nie robiłem

Ja zawsze jako gift przesylam i jest za free :))