PayPal.... nie mogę zapłacić bez karty

Witam.

Założyłem konto na PayPal żeby wygodnie płacić gdyż nie posiadam karty kredytowej , debetowej . Doładowałem konto PayPal ze swojego rachunku bankowego Jednak przy każdej próbie zapłaty PayPal pyta mnie o dane karty :frowning: (bez tego nie mogę dokończyć zapłaty). Czy można się jakoś pozbyć tego wymogu ?

Czy potwierdzenie rachunku bankowego zniesie wymóg wprowadzanie danych karty przy zakupach ? (trwa to 2-3 dni i w tym czasie przelewają jakieś małe kwoty które trzeba potem potwierdzić)

Witam,

Masz do wyboru albo opcję dodania karty (może być również zwykła płatnicza), ewentualnie powiązanie z kontem bankowym.
Tyle, że w wypadku banku musisz być głównym właścicielem konta i posiadać numer IBAN swojego konta w banku.

 Nie ma problemu.

Czy wtedy nie będzie mnie już pytać o dane karty kredytowej lub debetowej ?

Kupując coś na np. Origin mimo iż mam wystarczające środki na PayPalu to żeby dokończyć transakcje muszę podać dane jakiejś karty .

Sprawdź źródła finansowania płatności.

Opcja jest dosyć głęboko zaszyta, ponieważ można tam m. in. przestawić typ przewalutowania z automatycznego (PayPal) na operatora karty, a tego PayPal nie za bardzo chce, bo tracą na tym profity.

Głównie opcja służy do zaznaczenia skąd mają być środki pobierane na poczet zakupów przez internet.

Podam Ci link bezpośredni:

https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

Normalnie, aby się tam dostać to trzeba kliknąć w “ikonę zębatki” > “Ustawienia płatności” > “Zarządzaj wstępnie zatwierdzonymi płatnościami” > “Ustaw dostępne źródła finansowania płatności”

Domyślnie PayPal korzysta w pierwszej kolejności z Salda PayPal.

Też mam paypala, ale wszędzie gdzie jest to tylko możliwe staram się płacić przy pomocy karty debetowej. Najczęściej jest to Visa. Taką kartę w swoim standardzie mają mBank czy Nest Bank… A więc można mieć to w zasadzie za bardzo niewielkie pieniądze. Na http://konto-w-banku.pl/nest-bank-opinie

można znaleźć specyfikację tego konta.