Paypal - problem z weryfikacją (karta kredytowa)

Witam, mam problem z weryfikacją konta Paypal. Ostatnio wchodząc na konto wyskoczyło mi, że zostało chwilowo zablokowane (coś w stylu rutynowej kontroli bezpieczeństwa) i aby je odblokować muszę dokonać jego weryfikacji. W centrum rozstrzygania poproszono mnie o 3 rzeczy. A więc zmieniłem hasło, zaktualizowałem pytanie zabezpieczające, ale jest jeszcze 3 opcja - “Potwierdź kartę kredytową”. Problem polega na tym, że takowej karty nie posiadam - wszystkie przelewy dokonywałem drogą internetową (czyli kasa z konta bankowego na konto Paypal i potem przy zakupie z Paypal, dalej). Pytanie - jak mam to konto zweryfikować bez posiadania tejże karty? Proszę o jakąś pomoc, bo widzę że i moje konto Steam zostało zawieszone (prawdopodobnie z powodu zablokowania konta Paypal, bo ostatnim przelewem kupowałem właśnie grę na Steam i ta kasa wróciła na Paypal)

Rozwiązaniem jest wystąpienie w swoim banku o wydanie tzw. karty wirtualnej do transakcji internetowych. To powinno pomóc. Ewentualnie napisz do Paypala, że nie posiadasz karty kredytowej i niech Cię odblokują. Może wystarczy skan dowodu osobistego…

Po co ma się narażać na koszty wydania nie potrzebnej karty? Jak masz konto w inteligo ichniejsza karta wystarcza do weryfikacji konta, albo w mbanku też zwykła debetowa wystarczy, ale wcześniej trzeba zgłosić na infolinii chęć dokonywania transakcji karta w internecie.

Badziewia jak wirtualne karty odradzam - drogie w utrzymaniu i z PayPal tez nie zadziała (przerabiałem ten wodotrysk w mbanku, zadowolony z tej karty byłem w momencie rezygnacji)

Jestem w Peako i to jest only maestro, w dodatku brak CW2/CVC2… Nie wiem, chyba będę musiał zgłosić się po tę kartę, pytanie ile to czekać i i ile to kosztuje…

eeeee a poco wam kk? w PP? jak ten system w Polsce nie działa? Polska jak zawsze jest okrajana z podstawowych standardów…

Nadal trzeba przelewać kase z konta na pp przelewem. PP nie ciągnie kasy z kk już się na tym przejechałem tylko że ja mam debetówkę z mbanku. więc zakłądam że wypukła karta też nie działa.

Co niby nie działa? Kredytówka w Paypal? Brednie piszesz. Bez problemu korzystam od lat

Rozwiń myśl, bo kompletnie nie rozumiem o czym Ty piszesz

Nie trzeba tylko MOŻNA

Widocznie piszesz o jakimś chińskim Paypalu, bo ten, z którego korzystam nie ma takich problemów :slight_smile:

Bzdury piszesz o nie działaniu

Pisałem o tym wcześniej - zadzwoń na infolinie i poproś o odblokowanie możliwości płacenia kartami w internecie. Opcja darmowa i robią to od razu po zgłoszeniu przez klienta. Od kilku lat mam konto na PayPal i ani razu nie zasilałem konta przelewami. Wszystkie płatności realizowane kartą debetową, wypukłych nie mam bo nie potrzebuje.

aaa bo nie dopisałem :smiley: miałem na myśli kartę debetową w moim wypadku od mbanku. Ja np nie mam problemów z płaceniem np. doładowania visą ale środki na PP nie są widziane chociaż mam kartę dodaną… Jak dla mnie cały ten pp to ■■■■ przynajmniej w wersji Polskiej.

Ok, dzięki za pomoc. Udało mi się odblokować konto za pomocą weryfikacji rachunku bankowego. Ogólnie zależało mi na czasie, toteż kilka telefonów do nich musiałem wykonać. Ogólnie Paypal mam teraz w tyłku, gorzej z kontem Steam. Konto jest warte kilkaset złotych, a ostatni przelew za grę, którą kupiłem na Steam, został mi cofnięty i ogólnie może mi być ciężko je odzyskać :frowning: Nie wiem czy to się uda, czekam już 3 dzień na odpowiedź, pewnie sami się zastanawiają co zrobić, bo sytuacja jest dość nietypowa…

Ogólnie to wygląda tak, że zapłaciłem za pomocą Paypal za 2 gry. Zostały mi już one przypisane do konta Steam, wszystko OK i nagle zablokowane konto Paypal. Oczywiście dotarło to do Valve, po czym postanowili mi zawiesić z tego powodu konto, a sama transakcja Paypal-Steam, została cofnięta, a pieniądze wróciły z powrotem na moje konto. Oczywiście po moim mailu, Support Steam stwierdził, że niezwłocznie muszę skontaktować się z Paypalem i rozwiązać sytuację, przy czym pieniądze muszę do nich trafić z powrotem (a nie do mnie, jak też się stało), bo inaczej zablokują mi dostęp do konta. Pytanie - co mogę zrobić (poza prośbami, przekonaniami itd.) i czy w przypadku zablokowania mi tego konta, które tak jak mówię jest warte kilkaset złotych czy mogę jakoś dochodzić moich racji, bo przecież ja niczemu winny nie jestem…

Ogólnie zaproponowałem, że mogę zapłacić tę kwotę jeszcze raz, tylko że wtedy musiałoby się to obyć poza tą wcześniejszą aukcją (na co mogą się nie zgodzić) lub też niech usuną mi te 2 gry z konta. Teraz czekam na odpowiedź… Jeśli macie jakieś rady/pomysły - piszcie.