Paypal - przesyłanie pieniędzy jako prezent

Witam,

 

Próbuje przesłać pieniądze z mojego Paypala na inne konto Paypal. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć opcji wysłania pieniędzy jako prezent tak aby niepotrzebnie nie płacić za tranzakcję. Przy przesyłaniu wybieram opcję “Wysyłam pieniądze rodzinie lub znajomym” ale nigdzie nie mogę zaznaczyć że jako prezent i Paypal próbuje mi naliczyć opłatę $24 USD. Gdzie mam szukać tej opcji ?

 

Chyba nie do końca ten przelew jest “bezpłatny” bo chcą za niego $24 USD. Mogę zaznaczyć opcję “Zgadzam się uiścić opłatę”- wtedy to ja ponisę koszt opłaty $24 USD (zostanie mi odjęte od mojego salda) lub mogę nie zaznczać tej opcji wtedy to zabiorą te $24 USD mojemu odbiorcy czyli nie dostanie tyle ile powinienen dostać.

 

 

Płacę komuś 2.5K $ bo na to zasłużył.

 

Paypal ma wykonać JEDEN PRZELEW i spiewa sobie za to 75 zł. Tyle to ja nie mam opłat bankowych przez cały rok gdzie w tym czasie wykonuję setki przelewów. Tak więc nie widzę powodu aby im tyle płacić za jeden przelew, tym bardziej że reklamują się jako darmowi i bez opłat. Tak więc nie chcę zapłacić dlatego że mnie nie stać  ale dla tego że na to nie załużyli.

 

A wracając do tematu to szukam takiej opcji:

a ile z tych przelewów jest na zagraniczne konta w podobnej kwocie?

 

zawsze możesz się zapytać w banku (podwójne przewalutowanie) lub wyslać Western Union (najtańsze toto nie będzie)…

 

 

ps. może taniej wyjdzie, jak odbiorca przyśle invoice?

Wielokrotnie robiłem przelewy między kontami pp i nigdy nic nie zapłaciłem. Płatność przy przelewach masz tylko w przypadku płatności kartą kredytową lub debetową. W przypadku korzystania z salda konta PayPal nic nie płacisz. Masz to napisane jak byk pod opcją “Wysyłam pieniądze rodzinie lub znajomym”.

 

Zgadza się taka informacja pojawia się i zwróciłem już wcześniej nią uwagę. Jednak nie o to się tutaj rozchodzi. Opłata o której mówisz nie jest naliczana w moim przypadku gdyż korzystam z salda PayPal. To co ja mam zapłacić to opłata za przesłanie pieniędzy poza granice Polski (czyli przelew międzynarodowy z Polski do USA) i opłata ta wynosi 1% wg. cennika.

 

Gdybym płacił kartą zamiast środkami z mojego salda to miałbym dwie opłaty. $93,90 USD z racji płatności kartą i 1% kwoty przelewu czyli $24 USD z racji przelewu pomiędzy 2 krajami.

 

W moim przypadku mam do zapłaty tylko $24 USD.

o ile ma dolary…

**Naliczamy prowizję w wysokości 2,99% za przewalutowanie środków między walutami USD, GBP, EUR, CAD i PLN. 3,99% za zmianę waluty z USD, GBP, EUR, CAD i PLN na jakąkolwiek inną walutę. 4,99% za transakcje w jakiejkolwiek innej walucie. :sunglasses: