PayU -Allegro =płatność

Witam - dokonałem zakupu w serwisie Allegro przez PayU - dostałem bardzo szybko wiadomość email

Twoja wpłata została przekazana sprzedającemu ********* na jego rachunek w PayU.

Dla kupującego i sprzedającego to jest pierwszy kontakt z tą formą płatności , sprzedawca nie chce mi wysłać towaru bo nie wie gdzie szukać pieniązków za zakupiony towar ?

gdzie są te pieniążki ? jak to sprawdzić ?

proszę o podpowiedz

Ale ciebie to nie interesuje, to już problem sprzedającego. On dostał wpłatę więc towar musi wysłać i tyle w temacie - nie może się wykręcać tym że nie wie, nie umie.

Wpłatę dostał i ma na koncie PayU.

Jezeli nie skonfigurował sobie jeszcze płatności, to w panelu w PayU >> Konfiguracja powinien sobie dodać swój rachunek bankowy.

Wypłatę może dokonać przez PayU >> Saldo i wypłata środków -tam też jak sama nazwa wskazuje ma saldo i listę wszystkich wpłat i ich statusów.

Najszybciej będzie jak wyślesz sprzedawcy te linki http://allegro.pl/myaccount/newpayments_payout.php http://allegro.pl/myaccount/newpayments_config.php

Tak jak kolega wyżej pisze. Wypłatę może przekazać na swoje konto i w następny dzień roboczy na zaksięgowane na swoim koncie.

Sprzedajacy twierdzi ,że od allegro dostał taką wiadomość

Allegro wysłało pieniądze przekazem pocztowym

jak to się ma do mojej wpłaty payU? - podkreślam że dostałem wiadomość ,że wpłata dokonana przeze mnie została przekazana sprzedawcy

Pewnie wybrał taką opcję odbiuru z konta payu:)

Beztytu%C5%82u_1.png

Powiedz, że jak ci nie wyśle towaru to zgłosisz sprawę na allegro, a to że sobie tak ustawił to nie twoja sprawa :slight_smile:

Powtórzę, ciebie to nie interesuje jak sprzedawca sobie wypłaci …czy przelewem czy przekazem, czy wypłaci sobie dziś czy za miesiąc.

Powinien wysłać gdy wpłata dojdzie na jego konto payu i płatność dostanie status “zakończona”.

Powinien, bo w zasadzie to jakoś śmiesznie allegro tego nie reguluje przepisami.

Generalnie to gość dał ciała, bo na przekaz może czekać i z tydzień jak mu listonosz przyniesie - ale to jego problem a nie twój.

A ja się podłącze pod temat. Podobny.

Jak się ma już kasę za sprzedany przedmiot na PayU to można jakoś zapłacić ta kasa za zakupiony przedmiot. nie przelewając jej na konto bankowe.

Nie zauważyłem takiej opcji… ale co Ci szkodzi że pieniądze pójdą na Twoje konto a potem przelejesz komuś… no chyba że konta nie masz :wink:

@wojownik PayU realizuje wypłaty przekazami 14 i ostatniego dnia miesiąca, więc sprzedawca piszę jak jest. Teraz czekasz aż sprzedawca wyśle przedmiot. Jeżeli wyśle go przed dostaniem przekazu to tylko jego dobra wola.

@adpawl Sprzedawca nie ma żadnego obowiązku nic wysyłać dopóki on nie będzie miał pieniędzy , to że ma je pośrednik nic go nie musi interesować.

@cholinex Nie da się tak. Najpierw na konto i potem zapłata za inny przedmiot.

Ale to jego konto payu, więc on je ma a nie pośrednik. To że sobie taką wypłatę ustawił to jego problem. Ale pieniądze już u niego były. Tak samo jak by kazał tobie opłatę za ten przekaz ponieść.

@Szymek1987, tak samo można tłumaczyć wpłatę na rachunek bankowy - kasę też ma pośrednik (bank) do czasu aż sobie jej nie wypłacisz.

Tutaj jak transakcja otrzyma status “zakończona”, to sprzedawca już ma pieniądze na swoim osobistym koncie payu i tylko od niego zależy czy i kiedy je sobie wypłaci. Może wypłacić od razu, może i za miesiąc, a może nie wypłacać do czasu aż mu się tam nie uzbiera określona sumka.

-Wyłącznie jego wola.

Panowie, ja z Wami dyskutować nie będę. Poczytajcie fora Allegro, jak to wygląda od strony i technicznej i prawnej. Posprzedawajcie parę lat na Allegro, zobaczcie sami jak jest. To, że logiczne wydaje się wam wysyłanie od razu, nie znaczy wcale, że tak jest.

Znaczy że sprzedając przez payu w ogóle nie muszę wysyłać przedmiotu, bo kasa dalej jest na payu. To jest jawnie bez sensu :slight_smile:

Poklikałem troszkę z Allegro - pieniążki są na jego koncie PayU - wg opisu aukcji wysyła przedmiot tego samego dnia co otrzymał kasę - a pieniązki dostał natychmiast na swoje konto PayU Allegro .

@Szymon nie moja wina ,że sprzedawca tak a nie inaczej ustawił konto PayU ,że się po prostu w tym nie orientuje - kasę ma a przedmiot ma wysłać tego samego dnia - Moja dobra wola ,że się zgodziłem na wysyłkę w poniedziałek (gdzie przedmiot ze statusem przelania pieniążków na jego konto zakończono widnieje u mnie od środy)

W poniedziałek to ten przekaz raczej na pewno nie dojdzie :slight_smile:

Odniosę się jeszcze do wypowiedzi Szymka.

Jedno, to ideą forum jest właśnie dyskusja i wymiana opinii. :wink:

A bardziej w temacie - na allegro spędziłem kilka lat, pewne pojęcie o polityce tej firmy tez mam.

Nie wiem o co chodziło z tą “stroną techniczną” - tutaj wszystko jest proste. Zaś co do “strony prawnej”, to nie wiem co do tego mają wątki z tamtejszego forum.

Sprawa jest prosta, allegro narzuca swoim uzytkownikom nowy kanał płatności, przy czym zrzuca z siebie wszelka odpowiedzialność - co jasno wynika z fragmentu z pomocy jaki wcześniej podlinkowałem. W innym miejscu piszą, że sprzedawca może wysłać gdy płatność otrzyma status “zakończona”. Czyli po prostu allegro nie reguluje tej kwestii uznając ze to sprawa miedzy kupującym a sprzedającym.

Skoro więc to sprawa między sprzedającym a kupującym, to kupujący jak najbardziej ma prawo oczekiwać terminu wysyłki porównywalnego z innymi kanałami płatności.

Zauważyć należy, że kupujący już zapłacił za towar i pieniądze są na koncie sprzedawcy. Dokonując wypłaty sprzedawca przekazuje środki już ze swojego konta na inne swoje konto, albo do rączki przekazem. Robi to wedle własnego uznania.

Czy jeżeli nie wypłaci to może nie wysłać? Albo wysłać za rok, bo wtedy sobie zleci wypłatę?

-W zasadzie może jeszcze dojść kwestia, czy w aukcji był w jakiś sposób zaznaczony termin wysyłki i że dopiero po zaksiegowaniu wpłaty na k. bankowe/lub do reki.

Ten brak regulacji tej kwestii przez allegro, to kolejna patologia - podobnie jak raty, negatywy czy spory.

Allegro jest zawsze chętne do pomocy gdy idzie o ich interes, gdy zaś pojawia się problem - zostawiają cię samemu sobie i mówią ze to nie ich sprawa.

Przez takie właśnie problemy ludzie uciekają od allegro.

ps. korzystam też z paypala, jakoś mi się jeszcze nie zdarzyło by sprzedawca powiedział, że wyśle dopiero gdy sobie wypłaci z konta.

A sytuacja analogiczna, tez konto osobiste i też użytkownik sam decyduje czy i kiedy sobie z niego wypłaci zgromadzone środki.

Z tego co pamiętam, czas wysyłki dla osoby bez DG to “bez zbędnej zwłoki” i weź bądź tu mądry i to zdefiniuj? Jeżeli kupujemy od firmy, czas na wysyłkę to “bez zbędnej zwłoki, ale nie dłużej niż do 30 dni”.

Dodane 17.12.2012 (Pn) 12:46

A z PayU jest jeszcze taki problem, że księgowi w firmach się buntują, bo nie chcą wystawić paragonu dopóki fizycznie nie będzie kasy na koncie, co z tego, ze jest w PayU? Paragon wystawia się gdy dostaje się pieniądze, nie wcześniej. Bez paragonu nie wyślą, paragon wystawią jak dotrze na konto od pośrednika, cyrk, cyrk.

Dodane 17.12.2012 (Pn) 12:47

@adpawl Mają to, że w wątkach z forum dla sprzedawców jest wszystko wyjaśnione po kilka razy :slight_smile:

PS. Pamiętajmy, że operujemy KC a nie regulaminem Allegro.

Przepisy ogólne i prawo podatkowe to jeszcze inna bajka.

@Szymek, no nie zupełnie.

Obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wydania towaru (sprzedaż wysyłkowa lub tzw. “kredytowa”) lub otrzymania zapłaty (bez znaczenia na formę tej zapłaty) .

W przypadku systemów płatności dostajesz powiadomienie o otrzymaniu środków na konto - to jest właśnie zapłata. Możesz już tym środkami dowolnie dysponować …czyli powinieneś wystawić dokument sprzedaży z tą właśnie datą.

Poza tym KLIK

Oczywiście jest opór ze strony sprzedawców, ale nie wynika on z problemów natury formalnej, co bardziej z tego że muszą zakładać z własnej kieszeni zanim sobie dokonają wypłaty na rachunek bankowy czy przekazem :wink: No ale to ich problem a nie kupującego.

@adpawl Ale ja to wiem, myślałem, ze mówimy ogólnie o sprzedawcach na Allegro a nie o mnie :wink: Ja osobiście gdybym prowadził DG to nigdy nie wysłałbym towaru przed otrzymaniem pieniędzy z PayU, tak samo robię jak sprzedaję swoje używane graty. Chociażby dlatego, że w niesprzyjających warunkach kasa może iść niesamowicie długo.