PayU i nie dostarczeniu pieniędzy

Hej,

Mam mały problem z mBankiem…

Robiłem ostatnio zakupy na allegro. Płaciłem za pomocą PayU (dokładnie 27 lutego!)Najwygodniej jest mi płacąc kartą, wystarczy wpisać numer karty i ważność karty. Czekam już ponad tydz. na paczkę i okazało się, że sklep nie dostał pieniędzy. dostałem maila, o sposobie zapłaty i dostawy zakupów… i jak byk pisze, sposób zapłaty-karta płatnicza online… to nie wiem czemu sklep nie dostał kasy… … W historii konta też nie ma nic odnotowanego… Robiłem dziś zakupy w sklepie i też nie mam tego odnotowanego w historii przelewów… Stan konta uległ zmniejszeniu ale nie mam nigdzie tego potwierdzonego… :confused:

Historia rachunku -> blokady na rachunku.

Jesli jest blokada na rachunku to powinieneś zadzwonić po 1. na mLinie a po 2. zacząć załatwiać tą sprawę z PayU, być może twoje pieniądze leżą u nich i czekają (na koniec świata?)

Albo sprzedawca kantuje, kase wypłacił i szuka frajera.

tylko on się zgłasza po pieniądze ?

Tak! Mam blokadę na rachunku na operacje z PayU jak i zapłatą kartą w sklepie… ■■■??? o co chodzi?? nigdy tak nie miałem? Do czego się bank mógł przyczepić…?

Blokada na rachunku pojawia się zawsze w momencie dokonania transakcji kartą, po pewnym okresie (2-7dni) blokada zostaje rozliczona i transakcja pojawia się w historii rachunku, wtedy pieniądze fizycznie schodzą z konta. Nie jest to nic nie normalnego.

A wracając do tematu, sprawdź w zakładce płatności na Allegro czy płatność została zakończona, jeśli została zakończona a nie odrzucona czy coś innego to znaczy, że twoje pieniądze do nich trafiły i albo wystąpił jakiś błąd wewnętrzny i kasa siedzi w PayU zamiast trafić do sprzedawcy, albo sprzedawca otrzymał kasę i próbuje jeszcze sobie “dorobić” w mniej uczciwy sposób.

Kasa nie doszła na PayU… płaciłem 27 lutego więc już prawie tydzień minął… trochę długą blokują przelew…

Sprawdź w ustawieniach Allegro w zakładce PayU/Płatności - jakoś tak, czy transakcja została zakończona.

Znalazłem tą zakładkę i piszę że jest anulowana… no to pieniądze powinny być na koncie skoro nie poszły…

najlepiej bedzie jak sie skontaktujesz z PayU i dowiesz sie czemu została anulowana. Bo to z reguly nie jest normalna sytuacja i odrazu powiadom o tym sklep żebys nie dostał negatywa :stuck_out_tongue: najlepiej byc ze sklepem w stałym kontakcie

spoko dzięki za odp… ehhh dziwna sytuacja… Ciekawa czy się problem rozwiąże Oby… Jest nauczka na przyszłość aby robić tradycyjne przelewy a nie jakieś PayU :confused:

Dodane 05.03.2012 (Pn) 18:55

Dziś zobaczyłem, że blokada na tą operacje kończy się 12-03-2012… Jak myślicie wtedy dojdzie on na PayU? albo zostanie mi ta kasa zwrócona?