Październikowa aktualizacja uszkodziła aktualizacje laptopa

We wtorek w nocy z aktualizowałem sobie windows 10 do najnowszej wersji - bo pojawiła się duża aktualizacja październikowa. Od tego momentu, czyli po aktualizacji windowsa 10 pojawił się problem powodujący brak możliwości z aktualizowania mojego laptopa Asus. Pojawia mi się koło zegara na pasku ikonka informująca o Critical update a jak kliknę w ikonkę to mam takie coś jak tu widać na screenie: https://i.postimg.cc/XJK71TZv/image.png
Choćbym nie wiem ile razy klikał w install to się nie zainstaluje w ogóle. Czy ktoś może mi pomóc, żeby się mogło to dalej z aktualizować ? Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Napisz może do pomocy technicznej Asusa - może udostępnią instalator offline nowszej wersji “Asus LiveUpdate”.

Jeśli napiszę to mi nie odpiszą. To jest pewne. Nawet nie wiem czy mają maila. Nie da się jakoś temu zaradzić samemu ? coś z tym zrobić, żeby działało ? przed aktualizacją windowsa była dobrze, a teraz nagle już nie. Co jest nie tak ?

gthv

Tylko gorzej jak nie ma żadnych Polaków w supporcie. Wtedy się nie dogada nawet na migi w wideo-rozmowie.

Przez Google tłumacza niech napisze. Lepsze to niż nic.

Powiedzcie mi, za co to w ogóle odpowiada i co aktualizuje na moim laptopie dokładnie ? - bo może to jest w cale nie potrzebne do niczego ? - czy potrzebne ?

1.Naciśnij jednocześnie “klawisz z logo Win” oraz “R” w celu otworzenia programu “Uruchomienie”.
2.Wpisz “msconfig” i kliknij OK.
3.Przejdź do zakładki Uruchamianie.
4.Otwórz Menedżer zadań.
5.Wyłącz “ASUS Live Update” i zrestartuj Windows.

1 polubienie

Ale najpierw chcę wiedzieć czy jest to potrzebne do czegoś ? bo jak np. to odpowiada za aktualne sterowniki jakieś w laptopie, a ja to wyłączę i będzie mi potem sypać błędami czy coś to wole nie ryzykować. Dlatego zadałem wcześniej pytanie.

Asus Live Update za nic nie odpowiada! Możesz go spokojnie odinstalować w Panel sterowania > Programy i funkcje. Służył głównie do aktualizacji BIOSu. Laptop nie będzie Ci “sypał” w związku z nim żadnymi błędami. Po ostatniej aktualizacji sprawdź jedynie (dla spokoju duszy) w Menadżerze Urządzeń czy nie ma tam jakiś pytajników lub wykrzykników.
PS. W supporcie Asusa pewnie by Ci powiedzieli, że Asus Live Update nie wspiera Windowsa 10. Już tu ktoś to przerabiał.

Najwyżej ktoś ci się włamie przez nowszą wersje luki Meltdown/Spectre/IME (PTT/TMP :question:).

Czyli lepiej nie wyłączać tego, bo przez to, że będzie nie aktualne coś, czy to będzie bios, płyta główna czy coś innego to ktoś może mi się włamać na laptopa ? Czy tak ? - to pytanie, co mam zrobić ?
W menedżerze urządzeń nie mam żadnych pytajników żółtych ani wykrzykników.

Raczej nie jesteś osobą którą, by chcieli atakować (zwłaszcza na trudność wykorzystania tych dziur), ale np. na to może być teraz jakaś aktualizacja BIOSU a ci Windows 10 uszkodził aplikacje Asusa.

Zobacz co dla twojego sprzętu Asus wydał zaktualizowanego i pewnie to jest ta jedna rzecz co się nie udaje.

@Bartosz82 - nie czytaj co pisze @krystian3w :joy:
@incognito74 powyżej dobrze prawi. Jak nie kumasz co rzekł ony w punktach - masz tu przystępniej i tego się trzymaj :
https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1009782

PS. To tylko Workaround a nie Solution.

solution is my post #4

Bad http imgage.

My kocurek? Oh no!

To jest syf od Asusa. Wolisz czysty windows zaistalowac czy z jakimiś dennymi programami,i tak to co poszebujesz musisz zainstalować.
A co do wlamu na pc to co ty takiego ważnego niby masz na tym pc ze się tak boisz jakieś dolary 1000? Serio to jest powód żeby się włamać na twój pc. Błagam was