PB entf71bm a wydajność

Hej wszystkim!

 

Mam pytanie - otrzymałem w prezencie taki oto laptop:

http://www.x-kom.pl/p/189491-notebook-laptop-15-6-packard-bell-entf71bm-n2830-2gb-500-dvd-rw-win8.html#

 

Ogólnie do pracy w samochodzie. Jest lekki, bateria trzyma ok, jest jednak jeden mankament. laptop ma zainstalowany W8.1. Przy 2GB, mimo zapewnień sprzedawcy - komputer muli przy tej wersji windowsa. I to dosyć bardzo. Stąd moje dwa pytania/wątpliwości:

 

  • optymalizacja systemu - zmniejszyłem efekty w opcjach wydajności (zminimalizowałem praktycznie do zera), powiększyłem pamięć wirtualną (na sztywno; od 2gb do 10gb). Co można zrobić więcej?

 

  • Pamięć ram - komputer w teorii daje możliwość rozszerzenia ramu do 8gb. Obecnie tam jest: 2 GB (SO-DIMM DDR3, 1333 MHz). Czy mogę dokupić sodimm ddr3 ale np 1600mhz? czy taktowanie ma tu duże znaczenie? przepraszam, ale wypadłem już dawno temu w kwestii podzespołów…

 

dzięki!

Kup jeszcze 2 GB takiej samej pamięci jak zainstalowana i zobaczysz jak to działa, ale cudów nie oczekuj, bo to zabawka ze słabym CPU.

Pamięć może być wlutowana, a dalsza rozbudowa może być niemożliwa - tak też sugeruje opis x komu (brak drugiego slotu). Wtedy zostajesz z kompem o wydajności lapka middle end sprzed 7 lat.

Dokupienie (dołożenie) pamięci nie wchodzi w rachubę: sprzęt posiada jeden slot, więc musiałbyś wymienić te 2 GB np. na 4 GB. To być może da jakieś efekt, ale jak już zauważyli koledzy - tu najsłabszym elementem jest procesor, i z nim nic nie zrobisz. Być może rozwiązaniem byłaby wymiana dysku na SSD, ale sens ekonomiczny takiego rozwiązania jest mocno wątpliwy.

Kurde, tego się obawiałem… tak czy tak - dziękuję :slight_smile: