PC + 2 notebook'i - router

Witam, mam komputer zwykły pc oraz laptopa. Zakupiłem router bym mógł w obu sprzętach korzystać z internetu. Podłączył mi to wszystko znajomy informatyk. Wszystko działa jak należy. Dziś zakupiłem nowego laptopa i nie wiem jak podlączyć go do tej sieci. Przy połączeniu w laptopie pisze (przy nazwie mojej sieci) połączenie ma oganiczony dostęp (czy coś w tym stylu) no i nie działa internet na tym laptopie (bo na PC i starym działa). Ten nowy laptop to medol HP mini 210.

Zaloguj się na router i popatrz. Szyfrowanie włączone? Filtracja po adresie mac też?

jestem zielony z informatyki, jak się zalogować na router ? :slight_smile:

Zależy od routera przez przeglądarkę łączysz się poprzez wpisanie ip zazwyczaj jest ono napisane na routerze (znajomy mógł je zmienić). Przeglądarka zapyta cie o hasło i login które znajomy najprawdopodobniej również zmienił bo domyślnie są one banalne.

Możesz zresetować router i wszystko ustawić na nowo. (zmieniasz login i pass do routera, dajesz zabezpieczenie np wpa, dodajesz filtrowanie mac (musisz wpisać mac wszystkich kart sieciowych w sieci) i na koniec ew musisz sklonować mac (zależy od dostawcy internetowego))

IP: 192.168.1.1 login i hasło wiem jakie jest natomist gdzie mam wpisać to ip aby pokazało mi się okienko logowania ?

Skoro nie potrafisz najprostszych rzeczy to zadzwoń po swojego znajomego i niech pokarze wszystko (mimo, że blondynka dałaby sobie radę z konfiguracją mając przy sobie instrukcję obsługi).

nie musisz być złośliwy, tym bardziej że w twoim poście nie ma nic pomocnego… a znajomy jest po za granicami państwa polskiego i gdybym miał do niego dostęp nie szukałbym pomocy na forum. A skoro sięgnąłem tutaj pomocy to oczekuje odpowiedzi.

Dodane 25.08.2010 (Śr) 17:36

dobra mam tylko tera hasło musze przypomniec sobie :slight_smile: