PC ~8,5k - ocena zestawu

Cześć!
Złożyłam taki oto zestaw:

Komputer ma służyć głównie do gamingu.
cena +/- 8,5k

Mam już zakupiony dysk Crucial MX500 500GB. W niedalekiej przyszłości prawdopodobnie dokupię dodatkowy, szybszy dysk i może ram.

Dodam, że nie znam się za bardzo na sprzęcie i to pierwszy pc, jaki próbuje złożyć.
Będę wdzięczna za ocenę zestawu. Może coś warto podmienić, aby jednostka stała się bardziej wydajna?

W sumię nic, praktycznie wszystko co najlepsze wzięłaś. Mam tylko nadzieję, że jesteś świadoma, że mocno przepłacasz? Zestaw o ~~10% słabszy miałabyś z 1/3 taniej na Ryzenie :wink:

1 polubienie

Dzięki za opinię!
Nie jestem fanką Ryzenów :wink:

Spoko, co kto lubi, z taką kasą możesz brać co chcesz :slight_smile: . Tylko bym, osobiście, nie podkręcał procka. Widziałem chłodzenie wodne, a przy takiej cenie / wydajności nie warto ryzykować.

Nie bierz SSD tylko dysk NVMe. Samsung 970 PRO 512GB jest teraz w bardzo dobrej cenie ~800zł, a jeszcze dwa miesiące temu chodził po 1150zł. W sumie z dysków NVMe nie ma za dużego (sensownego) wyboru.

A można wiedzieć czemu? Pytam, bo ludzie mają różne dziwne tłumaczenia, a potem mocno przepłacają, zwłaszcza teraz gdy Intel ma chore ceny.

W 2K czy 4K 2700x (czy jeszcze tańszy 2700) i 9700K osiągną bardzo podobne wyniki, bo w takiej rozdzielczości większą robotę robi GPU niż CPU. Do 1080p jeżeli nie masz monitora powyżej 60 Hz czy monitora z G-sync to wyższy FPS da tearing co trochę niszczy rozgrywkę.

Różnicę w cenie, czyli jakieś 500 zł w przypadku 2700X możesz przeznaczyć na dysk NVMe.

Zestaw ogólnie nie jest zły, ale jest mocno przepłacony.

Jak nie dasz się skusić na AMD to z drobnymi modyfikacjami mam coś takiego.


Chłodzenie i RAM sporo lepsze, przycięte to co bez różnicy .

Dzięki, w tym momencie dysk nie jest kwestią dyskusyjną, gdyż Crucial już czeka w szufladzie :slight_smile: Ale dzięki za rekomendację, za jakiś czas możliwe, że dokupię tego Samsunga.

Dzięki za konkretną propozycję! Możesz uzasadnić dlaczego lepiej kupić RTX Gigabyte Windforce zamiast MSI Trio?

Mam jeszcze wątpliwości co do płyty ASUS PRIME Z390-A. Może lepiej dołożyć do Z390 Aorus Pro?

Atak na marginesie, to rozważyłbym rezygnację z tej 2080 :wink: A to z tej przyczyny, że karta może być za słaba i niewarta swojej ceny :wink: Chodzi mi tutaj o 8GB pamięci, 1060 sięgała 6GB, rx 580 siegały 8, a tu jest karta o lekko dwie klasy i jedna generacje lepsza, czy więc nie będzie jej trochę ciasno bym pomyślał :wink:

1 polubienie

@anon7248146 Początkowo chciałam GTX 1080 Ti… ale wyparowały nieodwracalnie. Dlatego zdecydowałam się na 2080.
Dodam jeszcze, że prawdopodobnie będę kupowała monitor 4k i chciałabym grać na ustawieniach ultra.

No właśnie u się trochę boję czy te 8GB z mocnym rdzeniem karty nie będzie się gardłowało, spowalniało. W sumie to zdecydowanie nietypowy zestaw, zwykle cena setu to 1/3 Twojego :wink: Gdyby ktoś znał test do 4k, to warto bo zobaczyć zapchanie pamięci.

1 polubienie

Dlaczego Windforce… Bo jest wyraźnie tańszy z w sumie tą samą wydajnością, a wentylację też ma dobrą (podobno minimalnie głośniejszy, ale chyba nie będziesz słuchać kompa tylko grać).
Co do płyty głównej to wybrałem to co Ty głównie ze względu na spasowanie stylistyczne (kilka białych akcentów), wg mnie i tak jest to mocno kosztowny model, ale aourus to oczywiście topowa płyta, fajnie by było ją mieć, choć wg mnie tego nie potrzebujesz ( ma bardzo duży zapas bezpieczeństwa i wg mnie np. z390 gaming plus też by był OK).
Co do grafiki. Nie wiem czy więcej niż 8GB będzie potrzebne. W 4k i tak w najcięższych obecnych tytułach jest to około 60FPS i troszkę ponad 6GB VRAM użyte. Jak będą mocniejsze tytuły, które wykorzystają ponad 7 to przy 4K może być ponad 40FPS i nie wiem czy na tyłu będziesz chciała grać.

1 polubienie