PC brak ekranu Biosu z TV przez HDMI

Witam

Nie udało mi się znaleźć, więc postanowiłem poprosić o poradę.

Mój problem wygląda następująco: Pracuję na PC z grafiką 8600GT 256MB z wyjściem HDMI. Podłączam go do TV LG 42PC51 przez kabel HDMI i po uruchomieniu komputera na telewizorze ukazuje się “brak sygnału”. Nie startuje nawet ekran wyświetlający BIOS. Gdy podłączę telewizor jednocześnie z monitorem (który jest podpęty przez DVI) system się uruchamia z obrazem tylko na monitorze. Wchodząc w ustawienia mam możliwość uruchomienia obrazu na TV, jednak pomimo ustawienia na nim rozdzielczości natywnej (1366x768) obraz jest zbyt duży i nie mieści się na ekranie. Przesuwając kursor następuje przewijanie obrazu, co uniemożliwia oglądanie filmu. Wygląda to jak opcja “zoomu”.

Wszystko zaczęło się po tym, jak pożyczyłem znajomemu kabel HDMI. Sam kabel codziennie pracuje z dekoderem telewizji N i nie ma z nim żadnych problemów. Wcześniej wszystko działało poprawnie, tzn. wystarczył sam telewizor aby uruchomić komputer i obraz był idealnie dopasowany do rozmiarów ekranu.

Próbowałem przeinstalowania sterowników karty graficznej do tych, na których wszystko działało oraz podpięcia telewizora przez inny kabel po złączu DVI - HDMI.

Nic nie przyniosło skutku.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i propozycje.