PC + D-Link DI-524 + laptop z WiFi = LAN (jak?)

Witam.

Chciałbym utworzyć połączenie pomiędzy moim komputerem PC, a laptopem, który łączy się z internetem za pomocą WiFi. Niestety nie wiem jak się do tego zabrać…

Obydwa komputery łączą się z netem za pomocą routera D-Link DI-524. Czy da się utworzyć sieć (LAN) pomiędzy tymi dwoma komputerami?

I druga sprawa… do PCta mam podłączoną drukarkę. W jaki sposób mógłbym udostępnić tą drukarkę laptopowi?

Pozdrawiam

Już jest między nimi sieć :wink:

Na PC w zaporze systemowej musisz mieć zaznaczone w wyjątkach: Udostępnianie plików i drukarek (na laptopie to samo). Potem na laptopie w Start/Moje miejsca sieciowe powinieneś widzieć drukarkę (i foldery odostępnione przez PC)jeśli jej nie widzisz to spróbuj poprzez Start/Uruchom i tam wpisz:

jeśli wiodzisz w programie w ktorycm chcesz drukować wciśnij Ctrl+P i jeśli nie ma drukarki na liście spróbuj jej wyszukać (przycisk obok miejsca wyboru drukarki)

No tak, a jakbym chciał wysłać coś z mojego PCa do laptopa?

Wchodzę w ‘Moje miesja sieciowe’ > SharedDocs na (nazwa mojego kompa). Teoretycznie wszystko w porzadku, ale na laptopie gdy wchodzę w Moje miejsa sieciowe i próbuje otowrzyć ten folder to wyskakuje błąd, że komputer może byc niedostepny lub ze nie mam praw do dostępu do tego polaczenia.

Wcześniej wszystko działało, mogłem wysyłać i odbierać pliki. Korzystałem z Windowsowego konfiguratora sieci bezprzewodowej. Jak znowu utworze taką sieć, to po 10 minutach znowu zaczynają wyskakiwać te błędy…

i zonacz… może w ten sposób da się wejść…

Na zaporach systemu windows masz ustawione wyjątki? (i na laptipie i na PC)

Nic w zaporze nie ustawiałem.

Jakie wyjątki trzeba tam ustawić?

Aha, o to chodzi.

Tak już ustawiłem. Mogę drukować z laptopa :slight_smile:

Tylko dalej pozostaje sprawa z tym przesyłem plików. Dalej nie mam dostępu do tego katalogu.

Tylko do katalogu czy ogólnie komputera? jeśli to piwrwsze to spróbuj udostępnić inny folder i zobaczy czy problem się pojawi.

W sensie do komputera. Pisze że jest niedostępny lub nie mam uprawnień.

wpisz\oraz ip tego kompa na ktorego chcesz wejsc

Qlawy a sprawdź grupę roboczą na obu komputerach… czy jest taka sama…

kenji_93 czytaj cały temat a nie tylko ostatni post… było to już proponowane

Grupa robocza taka sama.

Ok, już udało mi się prawidłowo skonfigurować tą sieć.

Dzięki za pomoc!