PC Dell z allegro, Co sądzicie o starociu?

Witam.

Muszę zmienić komputer, bo mój cud techniki sypie się na potęgę. przeglądałem forum i ludzie pytają się o kompy za min 500 zł.

Na allegro ostatnio namnożyło się ofert Używanych pudeł Dell’a.

podam dwie z wielu:

http://www.allegro.pl/item496522678_hit … _dell.html

http://www.allegro.pl/item505311394_del … wn_xp.html

( taki margines…

PARAMETRY TECHNICZNE:

PROCESOR

INTEL PENTIUM IV 2800 Mhz FSB 800 Mhz Z TECHNOLOGIĄ HT Hyper-Threading Technology

Intel 915G Core Chipset

PAMIĘĆ OPERACYJNA

512MB DDRII 400 Mhz MAX 4 GB 533 Mhz

DYSK TWARDY

40 GB SATA 7200 RPM

NAPĘD OPTYCZNY

DVD-ROM WERSJA SLIM

KARTA GRAFICZNA

INTEL GMA 915 Dynamic Video Memory 128MB

  • WOLE ŁĄCZE PCI-EXPRESS NA PŁYCIE WERSJA LOW PROFILE

KARTA SIECIOWA

Broadcom 10/1000/1000 Z FUNKCJĄ WAKE ON LAN

Broadcom BCM5705 controller

KARTA MUZYCZNA

SoundMAX Cadenza z SPX

ZINTEGROWANY PCI AC’97 2.3 compliant CODEC

ADI 1981B CODEC

AC '97 2.3 Digital Kontroler

WYJŚCIA

8 x HI-SPEED USB (2 WYJŚCIA PRZÓD 6 WYJŚĆ TYŁ)

1X RS-232 COM

NA PRZEDNIM PANELU WYJŚCIE NA SŁUCHAWKI ORAZ NA MIKROFON

BRAK WYJŚĆ PS2

JEDNO WYLŚCIE LPT

WYJŚCIE NA KARTĘ SIECIOWĄ RJ-45

NA PŁYCIE 1 PORTY PCI 32 BIT PÓŁ WYSOKOŚCI PÓŁ DŁUGOŚCI

WYMIARY ZEWNĘTRZNE:

RODZAJ OBUDOWY SMALL FACTOR FORM

SZEROKOŚĆ 31.9 CM

WYSOKOŚĆ 9 CM

GŁĘBOKOŚĆ 35.4 CM

WAGA 6 KG

ZASILACZ 160 WATT I Z DYNAMICZNĄ REDUKCJĄ MOCY

)

Każdy w cenie 300 zł. - Co o nich sądzicie? Czy taki potwór wytrzyma ’ wymagania ’ GTA Vice City :smiley: oraz XP + office, filmy, internet?

Niczego więcej do szczęścia nie potrzeba : )

Xp pociągnie w końcu wymaga 128 mb ram

Interenet - tak, Offcie jak najbardziej tak, Filmy eee tu zaczynają się schody, jakieś avi, flv, wmv czy nawet rmvb powinny bez zająknięcia chodzi ale filmy HD może zacząć tnąć. Gry- lepiej nie pytaj, jakiś śmieszny chip INTEL 845/ Intel 915. No ale Doom/Doom2 powinny chodzić.

bardzo dobre komputery, bez awaryjne. Problemu z częściami też nie ma.

Do typowych zadań biurowych komputer będzie ok :slight_smile:

Komputery nie są takie słabe. Szczególnie ten Dell.

Ale widzę problemy. Po pierwsze- brak nagrywarki płyt, jest tylko odczyt. To jest wersja slim, czyli standardowa nagrywarka nie wejdzie, natomiast slim jest dużo droższy.

Po drugie- zintegrowana grafika. Gry starsze niż 5 lat pójdą, nowsze o większych wymaganiach już nie. Będzie problem z dołożeniem grafiki, bo potrzebna jest wersja o krotkim śledziu.

Trochę też mały dysk twardy, nie wiem skąd producent wytrzasnął 40GB SATA, bo zaczynały się od 80 GB.

To typowy komputer biurowy, ale jeśli ma być do internetu i programów biurowych, starszych graficznych (nowsze wymagają coraz więcej RAM-u) oraz odtwarzania multimediów, to w zupełności wystarczy. Filmy HD także powinny pójść, u mnie szły na procesorze P4HT 2,66GHz, grafice 865G oraz monitorze 1024x768.

Delle są też bardzo ciche, używanie ich powinno być dosyć komfortowe (nie ma porownania z większością składaków).

Dzięki za szybką odpowiedź. Kupie tego della, a kiedy wyjdzie Deus Ex 3 to kupi się nowe pudło specjalnie dla niego :smiley:

Pozdrawiam