PC dla gracza

Kupię komputer dla gracza, z podzespołami z wysokiej półki. Minimum i7 4770K ,16GB RAM 2133MHz, GTX 970, SSD 250GB, HDD 2TB, zasilacz gold, płyta główna gamingowa, całość mogła by być od MSI. PC cichy i chłodny.

Do jakiej półki cenowej ?

Myślę że 5k-6k bo do tego będę jeszcze musiał zakupić jakiś monitor przynajmniej 27’ z większa rozdziałką jak 1080p, ponieważ na tej rozdzielczości tylu calach w grach jest wszystko duże na ekranie. Monitor też dla gracza z 144MHz i 1ms reakcji jak taki jest. O myszce  i klawiaturze nie wspomnę :slight_smile:

 

Dawniej [rok temu] miałem taki zestaw jak podałem mniej więcej, ale wszystko wysprzedawałem…

 

Chyba że złożyć kompa od nowa. Ale nie jestem od dłuższego czasu w tym temacie więc nie wiem co jest już na topie. Z nowych części coś naprawdę mocnego to na pewno wyjdzie powyżej 5k…

 

 

Przeglądałem allegro i inne stronki z ogłoszeniami i nie bardzo jest tam coś co spełniło by moje oczekiwania. Nie ma dobrze dobranych podzespołów, zawsze jedna, dwie rzeczy nie pasują…

 

DDR4, warto mieć teraz do gier?

Myślę, że komponenty z mojej sygnatury spełnią Twoje wymagania (oprócz karty graficznej).

 

 

Sprzedajesz ten PC? Grafe bym kupił inną do tego :slight_smile:

Kolega składał coś stricte podobnego - http://www.mobimaniak.pl/211628/dobry-mini-itx-gry-5000-zl/ , może wyjść taniej, gdyż kilka części jest już przecenionych. 

Może będę składał powoli z używanych części.

 

Na początek, jaka płyta główna. Asus, MSI co lepsze?