PC do 2 tys. do grafiki/architektury

Ze względu rozpoczęcia studiów (architektura) potrzebuje złożyć jednostkę centralną dla początkującego architekta/grafika (działanie w programach typu CAD). Ponieważ nie jestem teraz na bieżąco w częściach to wolę zapytać tutaj. Najbardziej zastanawia mnie grafika - czyli to czy brać coś typu GeForce Quadro czy coś zwykłego (fajnie by było móc od czasu do czasu zabić czas jakimiś gierkami)? Na razie nie wliczamy monitora. Sama jednostka centralna.

tutaj informacje dotyczące obsługiwanych kart przez program którego będę używał.

http://archicadwiki.com/Video%20Cards%20for%20ArchiCAD%2012

Myślę, że nie ma sensu pakować w drogą profesjonalną kartę typu Quadro.

Jako, że komputer nie służy do gier, niewielki jest też sens kupowania bardzo wydajnej karty. Sądzę, że wystarczyła by nawet zintegrowana od Intela :expressionless: (trzeba przedzwonić do dystrybutora programu i spytać, czy ktoś miał problem z daną kartą - powinni mieć wersję programu “nie do użytku komercyjnego” za ok. 50 zł).

Ze spisu widzę, że bywają problemy z niektórymi kartami ATI, więc lepiej ich unikać, skupić się na NVidii. Dowolny model, może nawet z chłodzeniem pasywnym, komputer będzie cichszy. Starsze NVidii wg. listy też mają problemy, podejrzewam, że winna jest obsługa jedynie zbyt starej wersji OpenGL.

Karta to jedno ale cały konfig to drugie i tutaj moje pytanie pozostało bez odpowiedzi. Cały czas czekam na propozycje