Pc do 2000-2500k

Pewnie że można tu wrzucić procek z grafiką lecz w tym przypadku dał bym 2200G.

2200G jest droższy:

Do budżetowego wystarczy, dobrze kombinujesz gom. :wink:
Pytanie tylko, czy autor na 100% wyklucza gry lub ewentualną rozbudowę pod gry za jakieś czas.
W tym drugim przypadku bym 2/3400G raczej sugerował.

Pojęcie nauki jest rózna dla rodzica/dziecka. :wink:

edit. 2/3400G za 700-800? To chyba jednak zart… odwołuję…

Według mnie najważniejsze to Buda i Zasilacz bo to nimi najmniej żonglujemy
kupując dobry zasilacz możemy mieć gwarancje od 6-12 lat na lajcie dzięki czemu taki zasilacz przetrwa 2 kompy i 4 modernizacji +/- w zależności jak często zmieniamy to i owo.

Płyta główna a przypadku intela zwykle wymienia sie wraz z Prockiem bo zwykle użytkownik kupuj już dobrego mocnego procka i zostaje z nim do końca w płycie głównej… jeśli nit to 2 opcja kupić za pare lat tego mocnego porcka za połowe ceny jako używka.

Dopłacanie do płyty głównej wiąże się przede wszystkim z jakością oraz wyposażeniem.
Czy chcemy więcej szybszych wejść SATA/USB więcej szyn PCI-E, 2 kary sieciowe itd.

Czy jest wyznacznikiem dla mnie wyznacznikiem jest sam użytkownik i jego indywidualne wymagania/oczekiwania względem maszyny +/- Rzeczywistość.

Jak chodzi o granie to procek z co najmniej średniej, wyższej póki i może działać z 7-8 lat w kompie i jedynym zabiegiem będzie wymiana dysku na szybszy oraz, a raczej przede wszystkim Grafiki.
I będzie komp po modernizacji gotowy na granie w gry przez kolejna 4-5 lat w zaleźności jaką tam grafike wsadziliśmy i na jakich detalach chcemy grać.

Np ja mając 3820(procka obecnie mam 4930k) wymieniłem tylko gtx 670 na rtx 2070 i moge naparzać w większość tytułów na ultra/wysokie przeciętnie po 100FPS+ w 2k zależności jakie gry odpalę.

Tutaj filmik z 3930k ale te 2rdzenie w direct x nie przekładają się specjalnie na + względem 3820 w wydajności i nie ma Bottlenecku co jest najważniejszą sprawą przy wkładaniu mocnej grafiki do starego procka.

Niestety kupując kompa w cenie 2.5k będziemy mięć problem ze wszystkim i taki komp zwykle szybko trafi pod kolejny remont i każdy podzespół może okazać się wąskim gardłem przy wymianie modernizacji a i też problem będzie zmieścić się cenowo aby wybrać odpowiedniki komponentów z innej firmy aby mieć lepszą jakość i dłuższą gwarancje.

Dodatkowo modernizacja za 2.,5k + 3kzł za kolejne 2-3 lata może nie być tak efektywna jak kupno z góry kompa za 5-6k złotych…

1 polubienie

Zestaw będzie wykorzystywany również do gier?
Moja propozycja


Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 8GB (1x8GB) 3000MHz CL16 Aegis
Obudowa do komputera SilentiumPC Signum SG1
Karta graficzna AMD PowerColor Radeon RX 580 Red Dragon 8GB GDDR5
Dysk SSD Plextor 512GB 2,5" SATA SSD M8VC
Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 1600 AF
Płyta główna Socket AM4 Gigabyte B450M S2H
Zasilacz do komputera SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze

Jeżeli nie potrzebujesz obudowy to wymiana płyty głównej na
ASRock B450 Pro4 lub 16 GB ram