Pc do 2000-2500k

Tak jak w temacie jakie podzespoły można ogarnąć w tej cenie nie wliczając tylko obudowy.

Jakie zastosowanie komputera? Jak tylko obudowę nie trzeba to do komputera liczyć system, monitor i mysz z klawiaturą?

Podejrzewam ze komputer do gier nie będzie służył wiec mogę śmiało odesłać pod link
Jeśli podasz więcej szczegółów poszukam Tobie coś bardziej odpowiedniego. Może masz jakieś inne cześć skoro jest obudowa. I jeszcze musisz powiedzieć w jakim formacie ją posiadasz?

Pisałem to wczoraj na szybko znajomy mnie zapytał komputer ma być do „nauki” obudowę sam chce sobie kupić format ATX, a jestem całkowicie zielony jeśli chodzi teraz co można nowego kupić w tej cenie patrzyłem np. na taki AMD Ryzen 5 2600
MSI B450 A-PRO MAX
Patriot Viper 4 2x4 GB 3200
ASUS RX 570
Crucial MX500
Silentium pc Vero L2 500 W

Dobra płyta i teraz w promoci Asus TUF B450-Pro Gaming,
procesor jak najbardziej Ryzen 5 2600,
ram ze względu na taktowanie G.SKILL 8GB (2x4)
karte wybrał bym najtansza z myslą o wymianie PNY GeForce GT730
zasilacz 550W starczy w zupełnośći SilentiumPC Elementum E2 550W
dysk mozna M.2 Samsunga 250GB M.2
Zestaw wyjdzie nie całe 2100 zł Jednak na płycie bym nie oszczedzał a i procesora tez bym nie ruszał.
Pamieć można ewentualnie kupić 1 kość potem dołożyć 2.

W dobrej cenie i w promocji to ta płyta była w styczniu, jak kosztowała 379. Teraz można mówić jedynie o udawaniu, że jest promocja.

A zakładanie konta tylko po to, żeby wrzucać linki “partnerskie” jest mało eleganckie. Ale rozumiem, kryzys w branży, trzeba sobie jakoś radzić.

Witam. Dysk można dać do zestawu szybszy na M.2 PCIe zamiast M.2 na Sata i 16GB RAM. Moja propozycja jest z obudową, to można odrzucić z koszyka, to wyjdzie 2584zł. Aby zmieścić się w budżecie można dać 8GB RAM. Drugi dysk SSD 2,5" można w ramach przyszłej rozbudowy dokupić.

a no trzeba, jednak uważam ze sklep ma dobrej jakości produkty i zawsze idzie coś wybrać a płyta wydaje mi się tutaj rozsądnym wyborem na której idzie postawić bardzo dobry komputer

Masz tę płytę?

Nie, w tej chwili posiadam inną ale równiez marki Asus i jestem z tych płyt mega zadowolony

Widzisz, a ja mam i nie umiem jej polecić z czystym sumieniem, zwłaszcza za “promocyjne” 500 PLN. Po OC robi się niestabilna. A jej budowa aż zachęca do podkręcania.

Nie jestem zwolennikiem podkręcania sprzętu. Kolega pytał o budżetowy komputer. Poleciłem z czystym sumieniem podzespoły które uważam że będą działać przez kilka ładnych lat bez żadnych problemów. Ciężko będzie w podanej kwocie znaleźć sprzęt z dobrą płytą i procesorem który nadawał by się do wysokiego podkręcania chociażby ze względu na następny koszt chłodzenia procesora który dojdzie. Bardzo dziękuje za komentarz co do tej płyty, jednak jeśli chodzi o sprzęt do przetaktowywania to nigdy bym tej nie polecił. Wystarczyło dodać ze płyta się do tego nie nadaje.

Budżetowy komputer i płyta za 500 PLN. Jakoś mi się to nie spina.

Płyta to cześć główna w komputerze na której budujemy cała resztę, bynajmniej ja tak uważam. Mogę zaoszczędzić na innych podzespołach jednak nie na tym. Pewnie dużo użytkowników tu się ze mną zgodzi.

9b6

https://sjp.pwn.pl/slowniki/bynajmniej.html

Link za link:

Miodkiem nie jestem a i tak każdy wie o co chodzi. Nie wiem co się tak mnie czepiłeś wiec kończ rozmowę nie na temat a posty nabijaj z kimś innym.

… i co w zwiazku z tym? Jestem prawie pewien, że to nie produktyna wyłącznosć, a towar dostepny w każdym sklepie. :wink:

Zgadza się, ale trzeba troche balansować, inaczej wrzucisz mudolarny zasilacz titan i płytę x570, bo bardzo ważne, a jako procek tylko Athlon200, bo środków braknie. :wink:

ARgument z podkręcaniem też średni, za płyte delux i radiatorek wejdzie procesor o klase lepszy.

Do budżetowego zestawu najlepiej wychodzą B350/450 DSH lub Asrocki, ~~ 350 zł za 4 moduły ram i sekcja z radiatorem. To juz wystarczy dla 90% osób na lata. :wink:

1 polubienie

Mimo wszystko warto pilnować języka, zwłaszcza że wyrazy te oznaczają coś zgoła odmiennego.

Rozmowa o wyborze podzespołów w wątku o wyborze podzespołów jest nie na temat? To widocznie nie tylko słowa “bynajmniej” nie rozumiem.

@anon7248146 a gdyby go (ten komputer) oprzeć na 3200G? W końcu do “niegrania” osobna karta graficzna jest zbędna. Wtedy można pójść w górę z podzespołami.