PC do 3200 zł

To kwestia płyty głównej, jak płyta ma 3200mhz(chipset B560) to ok. W Twoim zestawie nie ma dysku

Dysk akurat posiadam. Pytanie tylko czy brać ta i3 czy może coś z AMD było by wydajniejsze w podobnej cenie?

AMD nie ma obecnie nic sensownego w tym przedziale, w tym roku ogólnie popsuła się im oferta - braki w sklepach. Ryzen 3100, odpowiednik I3 z 10 generacji kosztuje o 50% więcej, a Ryzen 3600, odpowiednik Twojej I5, koło 1100. Starsze generacje AMD nie opłacają się teraz, czyli tylko Intel w zestawieniu cena/wydajność.

Ok to dzięki Panowie za pomoc. Zdecyduje się narszie na to i3 + GF1650 a w przyszłości najwyżej wymienię kartę na mocniejszą jak ceny powrócą do normalnych.

Tyle to przeznacz na samą grafikę.

Albo biednego plastikowego laptopa ale tu nie nastawiaj się na możliwość grania, one się do tego nie nadają.

Tylko pamiętaj I3-10000 F lub I3-11000 F, nie żadne 6000 lub 7000, bo tańsze. :wink: To przepaści w wydajność.

WItam Panowie, udało mi się ostatecznie zmontować taki zestaw :

Do tego zestawu udało mi się za 800zł kupić Radeona X570 XFI 4GB

Myślę, że nie najgorzej jak w tych pieniądzach :slight_smile:

Zestaw wygląda OK, ale z kartą mogłeś zapytać.
Jeżeli to używana… to pewnie wyeksploatowana na całego pokoparkowa (praca 24/7 przy Bitcoinach), 1050TI byłaby bezpieczniejsza, mimo gorszych wyników. :wink:

Karta nie była koparką, pochodzi od znajomego który kupił ją w czasie jeszcze gdy chodziły po normalnych cenach w miare. Teraz kupil laptopa za ponad 8k i wyprzedaje PC na części.

Jak kupił w sklepie, nie okazyjnie na Allegro, to masz farta i gratuluję. :wink: