PC do 4 000 PLN - gry, biuro, grafika

Hej, mam taki temat. Udało się odłożyć trochę grosza i, co zdecydowanie cięższe, wygospodarować trochę miejsca na PC. Próg górny to 4 000 PLN. Prośba o info o chodliwych podzespołach. PC ma służyć do gier i pracy. Zastrzeżenia: obudowa, zasilacz, chłodzenie etc od BeQuiet! Jeśli chodzi o grafikę, to proszę, żeby nie był to Palit - mam z nim ciężkie przejścia.

Pokombinuj z 1660(ti)/rx5700(lepiej) + ryzen 2600/3600 i 16GB Ram. Powinno wejść ładnie i w obudowę i budżet. :wink:

Pls podaj mi 1 realny powód by wydać 2x tyle lub 50% więcej za podzespoły be quiet zamiast od innych dobrych producentów?

Mam nerwicę natręctw i muszę mieć sprzęt jednej marki, do której jestem przyzwyczajony, wystarczająco realne…??

1 polubienie

Mało, ale niech będzie (równie dobrze być SilentiumPC i byś nie przepłacił przy tej samej jakości jak dla mnie), system liczymy w cenie?
Bez niego wstępnie coś takiego:
https://www.morele.net/inventory/info/d4740208/

Ale to prawda :slight_smile: Czy ewentualne zejście z ceny karty graficznej na rzecz procka ma sens? Widzę, że wszyscy grzeją te Ryzeny i karty AMD, zatrzymałem się na czasach Intela i GeForce. AMD aż tak poszedł do przodu?

Raczej Intel został w tyle, nowa generacja ma dać HT, na nowej podstawce. W AMD 4xxx jeszcze będzie na Twojej. :slight_smile: Ogólnie Ryzeny bbiją Intela w stosunku cena/wydajność, w niektórych zastosowanaich na jednym watku przegrywają, ale to już nie stare “buldozery”.

Wiesz, Intel 5 lat sprzedawał to samo za coraz większe pieniądze, takie plucie klientom w oczy się zawsze mści. Przebudzenie nastąpiło 2 lata temu, ale dopiero pod koniec roku jak będzie dostępna 10 generacja na PC mają szansę doskoczyć do AMD o ile Ci w międzyczasie znowu nie uciekną. W tym zestawie jedyne co potrzeba w niedalekiej przyszłości to: jeszcze 1 wentylator z przodu, dysk HDD na dane i ewentualnie mocniejsze chłodzenie CPU.
Obecnie ten zestaw wszystkie gry (może poza RDR2) pociśnie wszystkie gry w FullHD na Ultra z 60FPS.