PC do ok. 2800zł, Głównie gry

(Togzyk) #1

Chciałbym wiedzieć czy ten zestaw da radę: www.morele.net/configurator/redirect/249017
Pc zamierzam kupić w niedługim czasie… Chciałbym zagrać w typowe gry typu gta v czy wiedźmin 3 w 60fps. Oprócz tego chcę grać też w bardziej złożone/źle zoptymalizowane gry jak watch dogs 2, space engineers czy 7 days to die bez spadków fps. W przyszłości podwoję ram, zmienię grafikę (miała być 1060 ale kryptowalutowe ścierwa zniszczył rynek i nie da się kupić ani jednej), procesor pewnie też kiedyś tam zmienię ale pc ma być w tym budżecie na razie. Jakie detale byłyby możliwe by zachować 60fps w tych typowych grach które wymieniłem? Z czekaniem na zmianę sytuacji na rynku jest średnio bo dotychczasowy złom… znaczy się PC jakby to powiedzieć… r.i.p [*] więc rozglądam się za czymś nowym bo nie zamierzam pakować pieniędzy w swojego 6 letniego PC przestarzałego w momencie zakupu, więc teraz chcę kupić coś co będzie wydajne.

(Lelem) #2

We wszystkie wymienione gry bez problemu będzie można pograć, ale żeby uzyskać 60 klatek trzeba będzie zjeżdżać z ustawieniami na średnie/niskie bądź niskie (przy rozdzielczości Full HD).

(Togzyk) #3

Aż tak? https://www.youtube.com/watch?v=_saU8eAZMTI
W większości na high wyciąga w okolicach 50-60 fps bez problemu.

(Lelem) #4

Słowo klucz: “w większości”. W wiedźminie tak nie będzie. Pod filmem jest także informacja, że karta została podkręcona, czyli “standard” będzie osiągał niższe wyniki.

(maker3) #5

Jak się nie pali, to zaczekaj tydzień. Plotka głosi, że 14 lutego premiera nowych procesorów i płyt głównych.
Wtedy mógłbyś wziąć jakąś płytę H310 z M.2 i za zaoszczędzone pieniądze od razu kupić SSD ADATA SX6000.
Cenowy hit ostatnich tygodni z interfejsem PCI-E NVMe https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx6000-256gb-pcie-x4-nvme-asx6000np-256gt-c-979367/

Reszta zestawu w miarę ok.
Jedynie nad ramem bym się zastanowił. Te Ballisticsy są CL16.
Za podobne pieniądze można mieć nawet CL12, ale w jednej kości:

To odwieczny dylemat czy lepiej 2 kości (i brak możliwości rozbudowy, Hx10 ma tylko 2 sloty) czy 1 kość (i stracić dual channel na korzyść możliwości rozbudowy).

(Ationx) #6

Jakieś źródło tych plotek? Z tego co widziałem jakiś czas temu to z tańszymi płytami pod Coffee Lake to była kwestia początku marca, a nie połowy lutego.

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora

to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu “kod promocyjny” należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

(Togzyk) #7

No właśnie niby mogę czekać ale jak pisałem rozbudowa będzie napewno, szczególnie do 16gb ram. A komputer raczej będzie potrzebny bo jak pisałem stary jest trupem którego nie zamierzam reanimować i pakować kilku stów w grafikę typu gt1030. Dlatego chcę ciut lepszą płytę która umożliwi rozbudowę a ssd aż tak nie potrzebuję. Nawet w mojego hdd startuje wystarczająco szybko.

(maker3) #8

To założenie, że skoro do sprzedaży wejdą Celerony, to będą też inne płyty niż Z370.