PC do ok. 2800zł, Głównie gry

Chciałbym wiedzieć czy ten zestaw da radę: www.morele.net/configurator/redirect/249017
Pc zamierzam kupić w niedługim czasie… Chciałbym zagrać w typowe gry typu gta v czy wiedźmin 3 w 60fps. Oprócz tego chcę grać też w bardziej złożone/źle zoptymalizowane gry jak watch dogs 2, space engineers czy 7 days to die bez spadków fps. W przyszłości podwoję ram, zmienię grafikę (miała być 1060 ale kryptowalutowe ścierwa zniszczył rynek i nie da się kupić ani jednej), procesor pewnie też kiedyś tam zmienię ale pc ma być w tym budżecie na razie. Jakie detale byłyby możliwe by zachować 60fps w tych typowych grach które wymieniłem? Z czekaniem na zmianę sytuacji na rynku jest średnio bo dotychczasowy złom… znaczy się PC jakby to powiedzieć… r.i.p [*] więc rozglądam się za czymś nowym bo nie zamierzam pakować pieniędzy w swojego 6 letniego PC przestarzałego w momencie zakupu, więc teraz chcę kupić coś co będzie wydajne.

We wszystkie wymienione gry bez problemu będzie można pograć, ale żeby uzyskać 60 klatek trzeba będzie zjeżdżać z ustawieniami na średnie/niskie bądź niskie (przy rozdzielczości Full HD).

Aż tak? https://www.youtube.com/watch?v=_saU8eAZMTI
W większości na high wyciąga w okolicach 50-60 fps bez problemu.

Słowo klucz: “w większości”. W wiedźminie tak nie będzie. Pod filmem jest także informacja, że karta została podkręcona, czyli “standard” będzie osiągał niższe wyniki.

Jak się nie pali, to zaczekaj tydzień. Plotka głosi, że 14 lutego premiera nowych procesorów i płyt głównych.
Wtedy mógłbyś wziąć jakąś płytę H310 z M.2 i za zaoszczędzone pieniądze od razu kupić SSD ADATA SX6000.
Cenowy hit ostatnich tygodni z interfejsem PCI-E NVMe https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx6000-256gb-pcie-x4-nvme-asx6000np-256gt-c-979367/

Reszta zestawu w miarę ok.
Jedynie nad ramem bym się zastanowił. Te Ballisticsy są CL16.
Za podobne pieniądze można mieć nawet CL12, ale w jednej kości:

To odwieczny dylemat czy lepiej 2 kości (i brak możliwości rozbudowy, Hx10 ma tylko 2 sloty) czy 1 kość (i stracić dual channel na korzyść możliwości rozbudowy).

Jakieś źródło tych plotek? Z tego co widziałem jakiś czas temu to z tańszymi płytami pod Coffee Lake to była kwestia początku marca, a nie połowy lutego.

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora


to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu “kod promocyjny” należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

No właśnie niby mogę czekać ale jak pisałem rozbudowa będzie napewno, szczególnie do 16gb ram. A komputer raczej będzie potrzebny bo jak pisałem stary jest trupem którego nie zamierzam reanimować i pakować kilku stów w grafikę typu gt1030. Dlatego chcę ciut lepszą płytę która umożliwi rozbudowę a ssd aż tak nie potrzebuję. Nawet w mojego hdd startuje wystarczająco szybko.

To założenie, że skoro do sprzedaży wejdą Celerony, to będą też inne płyty niż Z370.