Pc emituje dużo kurzu, co z tym zrobić?

Witam serdecznie, mój komputer dokładnie zasilacz emituje strasznie dużo kurzu, w około komputera wszystko jest pokryte warstwą kurzu, da się to jakoś ograniczyć? Starsznie mnie to denerwuję, muszę co jakiś czas wszystko czyścić. :lol:

Zasilacz emituje kurz ? :-o

Nic sie nie da zrobic :stuck_out_tongue: Kurz byłi będzie ( z ubrań, łóżka , pościeli , ze wszystkiego )

Nic tylko brać szmatkę i wycierać :slight_smile:

Skoro zasilacz “emituje” kurz wokoło komputera, to chyba znak, że jest strasznie tym kurzem zapchany i najwyższy czas na rozkręcenie jego obudowy i przeczyszczenie go. Częstsze sprzątanie w domu też pomoże…

jeżeli tak jest to najlepiej by było go rozłożyć i wyczyścić w środku np. sprężonym powietrzem bo pewnie cały zatkany jest od kurzu, można też założyć w kompie filtry przeciwkurzowe na wentylatory (po odkurzeniu kompa)

Trzeba wyczyścić komputer po prostu.

BACZNOŚĆ! Przed otwarciem obudowy WN odłączyć wtyk zasilania z gniazdka sieciowego. Grozi porażeniem prądem.

===

Odkręć obudowę. Odkurz zasilacz z zewnątrz. Sprężonym powietrzem i/lub pędzelkiem wyczyść płytę główną. Jeśli umiesz, zdejmij radiator (ale tak, żeby nie URWAĆ) i też go wyczyść. Widocznie komputer jest nieźle zakurzony wewnątrz, skoro “emituje” niczym wulkan islandzki :stuck_out_tongue:

Odkurzacz też się dobrze spisuje ;p

Z tym prądem to przesada ty chyba nie masz uziemienia w gniazdku to cie kopie ;p

@drobok

To żart miał być miał, żeby przypadkiem łuku elektrycznego nie wyemitował … :slight_smile:

Oczywiście jak kto woli albo sprężone powietrze, albo pędzelek i odkurzacz.

@pinio150

Zasadniczo to ograniczyć kurzenie się w pomieszczeniu skutecznie potrafi tylko z klimatyzator nawilżający powietrze. Aby ograniczyć dostawanie się kurzu do środka obudowy komputera trzeba ją uszczelnić za pomocą filtrów przeciw kurzowych które to z kolei należy regularnie z tego kurzu czyścić.

tey żadnym syfiarzem nie jestem, czysto mam w pokoju, ale komputer za dużo emituję kurzy, po jakimś czasie obraz na moim biurku wygląda jak po wybuchy wulkanu jest pokryte wszystko lekka warstwa kurzu, wygląda to jak popiół. ; d jak znajdę czas to go oczyszczę, a możecie rozwinąć temat odnośnie tych filtrów anty kurzowych ? 8)

Rozwiń pojęcie “po jakimś czasie” bo aż jestem ciekaw.

Co do filtrów, coś takiego:

http://allegro.pl/aluminiowy-grill-filt … 45488.html

zasilacz “emituje” kurz? kurcze, jakiś nowy model masz, który kurz portafi wytwarzać - WOW!

a skoro tak jest to zrób tak jak wcześniej koledzy pisali: ODKURZ KOMPUTER.

kurz jest czymś naturalnym, nie zabronisz mu się osadzać.

kurde, nie rozumiecie mnie, zasilacz dużo kurzu wciąga i potem go oddaje w dużej ilości i w sposób niepowołany.

a chodzi o czyszczenie komputera czy pokoju?

pokój to tak co 2 tyg czyszczę około, a komputer, żadnej rewelacji nie mam także go nie otwieram, ale ostatnio otwierany był nie wiem z 1 rok temu i narazie nic nie wskazuje na to, że będzie znowu otwierany prędko. :slight_smile:

No to nie otwieraj go jeszcze 5 lat, aż ci zasyfi całe mieszkanie :zonk:

szczerze mówiąc ten komputer może sie zapchać kurzem gila mi on totalnie! ale coś tam jakieś kroki będę musiał poczynić w kierunku ograniczenia kurzenia.

Jeśli zależy, autorowi tematu na walce z kurze to polecam zakup obudowy

http://www.sunbeamtech.com/PRODUCTS/3DS/3DS.html

http://obudowy.info/produkty.php?id=179 … ia_id=121&

oraz dwóch dodatkowych filtrów na bok. Sprzęt ten posiada z przodu filtry przeciwpyłowe, które raz w tygodniu należy z zewnątrz odkurzyć odkurzaczem z miękką szczotką. Z mojego doświadczenia wynika, że wnętrze komputera zostanie ochronione od kurzu. Już oszczędziłem z 200 na sprzężonym powietrzu.

Zakładanie filtrów na tylną ściankę obudowy (zasilacz) mija się z celem, ponieważ kurz osiądzie na wewnętrznych elementach komputera a pozostała ilość zapcha filtr i w konsekwencji tego komputer zostanie spalony na własne życzenie. Propaguję rozwiązania kompleksowe i świadomość, że kurz szkodzi PC-tą.

Zamiast kupować filtr 120x120 za 10 zł to bardzo dobrze sprawdza się filtr (w cenie 5 zł) od okapu kuchennego lub cienka gąbka od nowej płyty głównej. Nie stosujcie (geo)włókniny dla ochronny roślin, ponieważ jest zbyt gęsta o ile nie posiadacie w komputerze wiatraków o wydajności domowego odkrzacza 100 Watt